Mudrik gol; Foto: Beta/AP/Frank Augstein

Junajted evrogolom preživeo “fenjeraša” – Arsenal spasao živu glavu na “Stamford bridžu” (VIDEO)

Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su na jedvite jade da savladaju poslednjeplasirani tim Premijer lige, Šefild junajted. U meču 9. kola Premijer lige bilo je 2:1 (1:1) u korist “crvenih đavola”.

Tim Erika ten Haga još jednom je preživeo dramatičnu završnicu, što sigurno neće zadovoljiti navijače. Iako je Mančester na vreme poveo golom Skota Mektominija u 28. minutu, samo šest kasnije stiglo je izjednačenje preko Olivera Mekburnija. I to iz novog jedanaesterca dosuđenog protiv Junajteda.

U drugom poluvremenu su trajali napadi gostiju, ali je na kraju junak morao da postane defanzivac. Portugalac Diogo Dalo je u 77. minutu postigao prelep gol za pobedu. Tukao je sa distance i uz pomoć stative je lopta odsela u mreži.

Junajted je stigao do osme pozicije sa 15 osvojenih bodova. Šefild je ostao na dnu tabele sa samo jednim bodom iz devet odigranih utakmica.

Čelsi i Arsenal podelili plen u derbiju

Derbi dana u Premijer ligi odigrali su Čelsi i Arsenal. Oni su u Londonu remizirali rezultatom 2:2, u meču 9. kola engleskog šampionata. Vodio je domaćin sa 2:0 do same završnice, ali je dosadašnji lider na tabeli uspeo u samoj završnici, u razmaku od osam minuta, izbegao poraz.

Čelsi je poveo u 15. minutu. Vilijam Saliba je nespretno loptu zakačio rukom, a Kris Kavano je proverio snimak i pokazao na belu tačku. Sa bele tačke siguran za 1:0 bio je Kol Palmer. Prednost je duplirao Mihajlo Mudrik, posle odličnog prijema i šuta iz daljine. Na sjajan način je pogodio za velikih 2:0.

Izjednačenje gostima doneli su pogocima Deklan Rajs u 77. i Leandro Trosar u 87. minutu. Tako su Čelsi i Arsenal podelili bodove, na ravne časti.

Čelsi je na devetoj poziciji sa 12 poena, a Arsenal je sa 21 bodom na deobi prvog mesta sa Mančester sitijem. U narednom kolu, “plavci” će dočekati Brentford, dok će “tobdžije” ugostiti Šefild junajted.