Maldini spasava Junajted
Skot Mektominej je doneo pobedu Mančester junajtedu, Foto: Beta/AP Photo/Jon Super

Junajted gubio do 93. i – pobedio! Preokret Čelsija, Totenhem s igračem manje do čela tabele

Mančester junajted je stigao do pobede, i to čudesnim preokretom u sudijskoj nadoknadi. Junajted je pobedio Brentfort 2:1 iako je gubio do 93. minuta.

Navijači na “Old Trafordu” su dobili besplatnu proveru rada i izdržljivosti srca od strane svojih igrača na terenu. Prvi put u istoriji Premijer lige, Mančester je uspeo da pobedi a da je gubio u 90. minutu.

Sve je mirisalo na novu debakl “crvenih đavola” koji bi verovatno označio i otkaz Eriku Ten Hagu. Matijas Jensen je u 26. minutu pogodio nakon slabe defanzivne reakcije Lindelofa.

Neočekivani heroj

I onda nervoza i bes sve do sudijske nadoknade, a heroj postaje neko od koga su najmanje očekivali.

Kakvu je samo izmenu pogodio Ten Hag kad je u 87. minutu umesto Amrabata na teren poslao osporavanog Skota Mektomineja. Nije baš da je očekivano da igrač tako defanzivnih karakteristika napravi preokret, ali eto.

Škot je najpre u trećem minutu sudijske nadoknade doneo izjednačenje, a onda još 4 minuta kasnije bacio “Teatar snova” u delirijum.

Totenhem spreman da napadne titulu

A šta ćemo sa Totenhemom koji briljira pod vođstvo Angea Postekoglua?! “Pevci” beleže najbolji start sezone u poslednjih 63 godine, tačnije od sezone 1960/61. Novu pobedu ostvarili su protiv Lutona 1:0.

Ni to što su drugo poluvreme igrali sa igračem manje nije ih sprečilo da ipak dođu do gola i trijumfa.

Kakvu je glupost napravio Iv Bisuma, koji je u 38. minutu dobio prvi žuti karton, a onda u nadoknadi prvog poluvremena dobio i drugi zbog “loše glume” u želji da izvuče penal.

Međutim, spasio ga je Van de Fen pogotkom u 52. minutu koji je rešio pitanje pobednika.

Čelsi preokretom do pobede

Čelsi se izgleda podiže i budi posle katastrofalnog starta sezone. Druga uzastopna pobeda “plavaca” dogodila se protiv Barnlija 4:1 u gostima.

I izabranici Maurisija Poketina morali su da preokreću rezultat, jer je Odobert u 15. minutu doveo domaćina u vođstvom. Ipak, sa nerešenim rezultatom se otišlo na poluvreme, jer je Čelsi izjednaio autogolom Al Dakila.

Totalno preokret u drugih 45 minuta doneli su golovima Palmer, Sterling i Džekson.