Začarao mrežu: Andre Onana (Foto: Beta/AP Photo/Alastair Grant)

Junajted se provukao do finala Kupa: Drugoligaš stigao 3:0, pa izgubio na penale posle poništenog gola (VIDEO)

Posle Čelsija i Mančester sitija, Vembli je dan kasnije ugostio i drugo polufinale FA Kupa. Na papiru rivali su bili manje atraktivni nego u subotu, međutim, sasvim suprotne scene viđene su na terenu. Prštalo je na sve strane, malo je falilo da vidimo i senzaciju…

London je dobio neverovatno zanimljivu utakmicu između Mančester junajteda i Koventrija, a da će biti “ludo” nije delovalo sve do 71. minuta. Ipak, posle penal-drame Junajted je prošao u veliko finale gde će se sastati sa gradskim rivalom Sitijem 25. maja.

Činilo se da će tim Erika Ten Haga rutinski proći dalje i lako zakazati duel protiv gradskog rivala SItija. Do tog 71. Junajted je vodio sa 3:0, ali za samo 20-ak minuta drugoligaš je uspeo da postigne tri gola i izbori produžetke, a potom i penale.

Čudesan preokret drugoligaša

Prvi gol za Junajted postigao je Mektominej u 26, a na poluvreme se otišlo rezultatom 2:0 pošto je nekoliko sekundi pred odmor posle kornera pogodio Hari Megvajer, koji je bio najviši u skoku. Treći gol viđen u mreži Koventrija bio je delo Bruna Fernandeša u 58. minutu.

Hojlund Garnačo Mančester junajted

Već od početka drugog dela igre videlo se da Koventri preuzima inicijativu, a ona se isplatila tek u 71. kada je prvi gol postigao Sims. Činilo se tada da će to biti počasni gol drugoligaša, ali je onda usledilo pravo bombardovanje gola koji je čuvao Andre Onana.

Drugi pogodak u mreži Senegalca viđen je u 79. dok je konačnih 3:3 u regularnom delu postavio amerikanac Hađi Rajt iz penala u 91. Tada je na Vembliju bukvalno krenuo haos, na hiljade navijača iz grada bratskog Beogradu, ponadalo se senzaciji u produžetku.

I ona se umalo desila u poslednjem minutu produžetaka, kada je rezervista Torp je u 121. minutu savladao golmana Manečster junajrteda četvrti put na meču. Ponadali su se navijači Koventrija da će se dogoditi istorija, ali im je VAR srušio snove – bio je ofsajd.

Koventri poklekao u penal-seriji

Prvi ka beloj tački krenuo je Kazemiro, delovao je skoncentrisano, ali je golman Koventrija bio staloženiji. Šutirao je bivši igrač Reala u donji levi ugao gola, ali je Bredli Kolins uspeo da mu odbrani udarac.

Nakon ovog promašeng penala redom su pogađali Dalo i Eriksen za Junajted, te Rajt i Torp za Koventri. Treći penal u seriji za drugoligaša šutirao je Ohara, međutim Onana mu je skinuo penal.

U tom trenutku uvukla se velika zebnja kod navijača Koventrija, ali i igrača, što se videlo u kod sledećeg penala kada je Šef prebacio čitav gol. U petoj seriji za Mančester Hojlund je bio precizan i tako je odveo ekipu u finale FA Kupa.