Atalanta's Teun Koopmeiners celebrates after scoring the first goal of the match, during the Italian Serie A soccer match between Juventus and Atalanta at the Allianz Stadium in Turin, Italy, Sunday, March 10, 2024. (Marco Alpozzi/LaPresse via AP)
Ton Kupmajners je dao dva gola Juventusu, Foto: Beta/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Juventus daje golove i bez Vlahovića i prima ih previše: “Odbegli” Svilar odbranio penal, Roma u 95. do boda u Firenci

Kriza u Juventusu i dalje traje. Bez Dušana Vlahovića “stara dama” je u Torinu odigrala 2:2 protiv Atalante.

Samo jednu pobedu je ekipa Maksa Alegrija ostvarila u poslednjih 7 kola Serije A, zato je i ispušteno drugo mesto na tabeli. Ukoliko ovako nastave mogla bi Bolonja da ih ugrozi i na trećoj poziciji.

Daju golove napadači torinskog kluba, čak i bez Vlahovića, ali očigledno je odbrana previše porozna i da prima više nego što centarforovi daju.

Alegri za derbi kola protiv Atalante nije mogao da računa na srpskog napadača koji je odrađivao suspenziju zbog parnih kartona. Drugi srpski reprezentativac, Filip Kostić, je ostao na klupi.

Blistao je u redovima gostiju dvostruki strelac Ton Kupmajners. Igrač pozajmljen od Milana je doneo vođstvo “Boginji” u 35. minutu. Sjajnu uigranu akciju kod slobodnog udarca su izveli on i Pašalić.

Alegri je odlučio da ništa ne menja i da se startnih 11 bori za preokret i u tome su uspeli za samo 4 minuta. U 66. je Kambijaso izjednačio, a u 70. Mekeni fantastično grudima spušta loptu na “penal” Miliku koji je zakucava u mrežu.

Ipak, radost i zadovoljstvo zbog preokreta je trajalo samo do 74. minuta kada je na scenu opet stupio Kupmajners.

Svilar odbranio penal

U poslednjem meču dana i derbiju kola između Fiorentine i Rome gost je uspeo da se spasi poraza u nadoknadi – 2:2. Danijele de Rosi je izbegao 2 poraz od kako je seo na klupu Rome.

Ranijeri je u prvom poluvremenu doveo “violu” u vođstvo, ali je u 58. Auar imao sreće da lopta stigne do njega i potom je glavom izjednačio.

Rolando Mandragora vraća prednost domaćinu usled loše reakcije defanzivaca Rome u svom petercu. Mogla je Fiorentina i da reši pitanje pobednika kada je dosuđen penal nad Belotijem koga su upravo iz Rome doveli na pozajmicu.

Odgovornost je preuzeo iskusni Biragi, ali je Mile Svilar još jednom pokazao da je majstor za odbrane penala. Sjajno je pročitao igrača Fiorentine i opet sačuvao svoju mrežu posle udarca sa “bele tačke”.

Ipak, to za Srbiju ne znači puno, pošto je 24-godišnji golman odlučio da odbije poziv selektora Dragana Stojkovića i poručio da se više neće odazivati u reprezentaciju Srbije. Izgleda da je odlučio da u budućnosti brani za Belgiju, gde je rođen.

I kako to obično biva, kada ne umete da završite posao i iskoristite šansu, bivate kažnjeni. Upravo to se dogodilo Fiorentini, pošto je u 5. minutu nadoknade Dijego Ljorente fantastično zahvatio loptu i neodbranjivo je poslao u rašlje.

Inače, za Fiorentinu je ceo meč odigrao Nikola Milenković.