Arkadijuš Milik; Foto: Beta/AP/Michele Nucci

Juventus nadoknadio 3:0 za osam minuta – Milik zamenio Vlahovića i postigao prelep gol

Fudbaleri Bolonje i Juventusa odigrali su fenomenalan meč na stadionu “Renato Dal’Ara” i remizirali rezultatom 3:3, u 37. kolu italijanske Serije A. Bio je to duel dva tima koja trenutno dele treće mesto, ali koji ovakvim ishodom mogu da ostanu bez istog i padnu na deobu četvrtog i petog mesta, ukoliko Atalanta dobije svoj zaostali meč.

Okršaj dva buduća učesnika Lige šampiona bio je karakterističan i zbog toga što će, najverovatnije, trener Bolonje Tijago Mota naredne sezone biti na klupi upravo Juventusa. Ali i zbog činjenice da je domaći tim vodio sa 3:0, ali mu to nije bilo dovoljno da slavi pred domaćim navijačima.

Bolonja je povela sa 3:0 golovima Rikarda Kalaflorija u drugom i 53. minutu i Santjaga Kastra u 11. minutu. “Stara dama” je bila potpuno razbijena i do pred poslednjih 15 minuta bila pred poniženjem.

Sve se promenilo za osam minuta

Ali, Juventus je uspeo u finišu meča da dođe do izjednačenja i boda. Mrežu domaćeg tima najpre je zatresao Federiko Kjeza u 76. minutu i načeo domaće. Potom je Arkadijuš Milik, čovek koji je zamenio Dušana Vlahovića na terenu, u 83. postigao fenomenalan pogodak. Da bi samo minut kasnije Kenan Jildiz doneo konačnih 3:3.

Bolonja je treća na tabeli sa 68 bodova, koliko ima i Juventus na četvrtoj poziciji. U poslednjem kolu Serije A, tim iz univerzitetskog grada će gostovati Đenovi, dok će Juventus dočekati Moncu.