Aleks Sandro je postigao gol u poslednjem meču za Juventus, Printscreen: CBS Sport

Juventusov verni vojnik oprostio se golom uz suze: I Žiru ga dao za kraj, ali Salernitana upropastila oproštaj njega i Piolija

Fudbaleri Juventusa su u poslednjem kolu Serije A i svom poslednjem u sezoni konačno priredili navijačima radost pobede. “Stara dama” je pobedila Moncu 2:0 i zabeležila prvi trijumf još od početka aprila prvenstvu, tačnije posle 6 mečeva bez istog.

Vršilac dužnosti trenera, Paolo Montero, je odlučio da ostavi i Dušana Vlahovića i Filipa Kostića na klupi za rezerve.

To mu se isplatilo u prvom poluvremenu, pošto je njegova ekipa relativno brzo stekla velikih 2:0. Za samo 2 minuta se dva puta tresla mreža gostiju.

Najpre je Federiko Kijeza “zalepio loptu” za nogu, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem matirao golmana.

Suze vernog vojnika “stare dame”

A onda, manje od 120 sekundi kasnije nekakva vrsta sudbinskog trenutka. Aleks Sandro, koji se na ovom meču oprostio od dresa Juventusa, postigao je gol za 2:0. Najlepši mogući oproštaj.

Poplava emocija se dogodila u 73. minutu kada ga je Montero namerno izveo iz igre kako bi dobio ovacije punog stadiona. Brazilac nije mogao da zaustavi suze, pogotovo nakon što mu je uručen dres na kome je pisalo 327 (broj mečeva koje je odigrao).

U tom trenutku je i Vlahović dobio priliku, ali umesto Đaloa. U tih 20 i nešto minuta nije uspeo da dođe do novog pogotka i tako zaokruži jednu vrlo dobru golgetersku sezonu.

E sad Juventus je ovom pobedom došao do 3. mesta na tabeli, ali ima 5 bodova više od Atalante koja ima 2 meča manje. Ovo govorimo zbog važnosti na kom će osvajač Lige Evrope završiti na kraju prvenstva. Ukoliko tim iz Bergama ostane na 5. mestu onda će Italija imati 6 timova u Ligi šampiona sledeće godine.

Žiru ga dao za kraj, ali je novi drugoligaš upropastio feštu

I na “San Siru” je bilo jedno emotivno veče koje nije završeno kako su se nadali i navijači i svi u klubu. Milan je, u poslednjem kolu Serije A, ostao bez pobede nad Salernitanom koja je odavno ispala u Seriju B. Vodili su 2:0 I 3:1, a na kraju je bilo 3:3.

Bio je ovo oproštajni meč za trenera Stefana Piolija, ali i i još nekoliko legendarnih igrača Milana, pre svih, Olivijea Žirua, koji će poslednje godine karijere provesti u Los Anđelesu.

Krenućemo od vodećeg pogotka za “rosonere” koji je postigao Rafael Leao, za koga se priča da bi mogao da takođe napusti klub usled bogate ponude Al Hilala. Takoreći poklonio mu je pogodak golman Fiorilo koji je imao lagano hvatanje lopte, ali ju je ispustio tačno na nogu Portugalcu.

Pet minuta kasnije prava eksplozija na tribinama. Korner za Milan, najviši u skoku Olivije Žiru i gooool. Pamtiće ga navijači Milana po mnogo toga, pa čak i po preuzimanju golmanske uloge na meču protiv Đenove ove sezone.

Na početku drugog poluvremena su domaće pristalice posvetili skandiranje i pevanje Stefanu Pioliju i tako mu izmamili osmeh na lice, iako je Salernitana postigla gol i smanjila zaostatak.

Kada je Kalabrija pogodio za 3:1 u 77 minutu činilo se da će se upisati pobeda na kraju.

Poslednji meč Piolija, Žirua, Kjaera, Mirantea…

U 84. minutu je Pioli namerno izveo iz igre Žirua kako bi dobio ovacije i ubacio umesto njega Luku Jovića. Takođe, nešto izveo je golmana Mirantea kome je dao priliku da brani na ovom meču koji mu je poslednji u karijeri. On će od leta postati trener golmana u klubu.

Ušao je u igru i još jedan igrač koji napušta Milano posle nekoliko godina i uspeha, Simon Kjaer. Danac je tako upisao poslednje minute u crveno-crnom dresu. Ali te izmene su na kraju donele čudesni povratak Salernitane u meč

U 87. minutu zahvaljujući preciznom udarcu Sambije sa ivice šesnaesterca su smanjili na 3:2. I samo 2 minuta kasnije ponovo je lopta u mreži. Gol je primio 20-godišnji Luka Nava, koji je zamenio Mirantea na golu “rosonera”.

Na taj način nj malo pokvarena slavljenička atmosfera i oproštaj toliko ljudi od Milana.