Sasuolo Juventus Serija A
Rafael Leao slavi gol (Foto: Beta/AP)

Juveov blam i komični golovi – Vlahović besneo, Kjeza ga tešio: Jović u pobedi osetio teren pola sata (VIDEO)

Fudbaleri Milana slavili su u okviru 5. kola Serije A nad nezgodnom Veronom rezultatom 1:0.

Jedini pogodak za ekipu Stefana Piolija postigao je Rafael Leao u 8. minutu, a asistirao mu je Olivije Žiru.

Taj gol pogledajte OVDE.

U prvih 45 minuta značajno bolje su delovali Rosoneri, ali se Verona malo probudila u drugom periodu. To, doduše, nije donelo nikakav rezultatski boljitak momcima trenera Marka Baronija, koji su ipak morali da se pomire sa drugim porazom iz pet odigranih mečeva.

Rafael Leao Milan Serija A

Tokom drugog poluvremena, tačnije u 65. minutu umesto Žirua ušao je Luka Jović (Ruben Loftus Čik je tada zamenio Radeta Krunića), ali srpski reprezentativac je nastavio sa partijama od prošle sezone iz dresa Fiorentine – a to, sigurni smo, nije želeo.

Imao je Jović i jednu veliku šansu u petom minutu nadoknade, ali je nije iskoristio.

Bila je ovo, inače, 19. pobeda Milana nad Veronom, a uz to, otkako se ova liga zove Serija A, tim iz grada Romea i Julije nije nijednom uspeo da slavi nad ekipom iz svetskog modnog centra.

Milan se tako nalazi na drugoj poziciji Serije A, sa četiri pobede iz pet utakmica, Verona je tu na sredini tabele sa istim brojem pobeda i poraza uz još jedan remi.

Juveove muke u Ređo Emiliji, Vlahović besan napustio teren

U drugoj utakmici dana, Juventus se ozbiljno namučio u Ređo Emiliji. Tamo je Sasuolo uspeo da slavi rezultatom 3:2. Iako je Stara dama svojim prvim udarcem u okvir gola u 78. minutu (videćete uskoro kako je to moguće) došla do izjednačenja od 2:2, Andrea Pinamonti je iskoristio drugi kiks Vojčeha Ščensnog na utakmici postavivši konačan skor. Doći ćemo i do toga kako se to sve izdešavalo.

Krenimo ispočetka:

Ako vas zanima kako je sve počelo, najbolje je da prvo uđete OVDE, i da pogledate kakav gol je Vojčeh Ščensni primio u 12. minutu od Armanda Lorijentea.

Srećom po Juve, već u 21. minutu bilo je 1:1, jer je i na drugoj strani odbrana kiksnula. Ispred Vestona Mekkenija probao je da u svom petercu reaguje Matijas Vina, ali je smestio loptu u sopstvenu mrežu. Pogledajte taj momenat OVDE.

Međutim, igrao se 41. minut, kada je na maestralan način Domeniko Berardi savladao Ščensnog. Asistirao mu je Mateus Enrike, a taj pogodak pogledajte OVDE.

Treba pomenuti i da je Dušan Vlahović zamenjen 15-ak minuta pre kraja meča, a da je u tom trenutku bio veoma nezadovoljan, te je odmahivao glavom.

Ali, kao da je ta izmena ipak koliko-toliko prodrmala nekako previše grogirani Juventus, koji je u 78. minutu izjednačio preko Federika Kjeze. Pošto je prvi pogodak bio autogol Vine, crno-beli su iz prvog šuta u okvir gola drugi put uspeli da savladaju nemog posmatrača, golmana Sasuola Kranja. Taj momenat pogledajte OVDE.

Inače, taj pogodak Kjeza je proslavio upravo sa malo pre toga zamenjenim Srbinom. I to jasno pokazuje kakvo mišljenje o očigledno postojećem raskolu našeg reprezentativca s Alegrijem ima svlačionica.

Novi kiks Vojčeha Ščensnog

A onda, potpuni šok za Masimilijana Alegrija, pošto je Andrea Pinamonti iskoristio još jedan katastrofalan kiks Vojčeha Ščensnog. Ovaj mu je praktično poklonio loptu na nekih osam, devet metara od gola. Italijanu nije bilo teško da odatle savlada potpuno indisponiranog Poljaka. E, pa njega bi Alegri trebalo polako da počne da “šikanira”. A, ne da to radi sa Dušanom Vlahovićem na svakoj utakmici tokom koje Juveu ne krene sve po volji. Taj gol pogledajte OVDE.

I za kraj suludog meča, neverovatno šta je uradio Federiko Gati. Čovek je postigao najbizarniji autogol koji smo videli u poslednje vreme, a kako mi ne bismo dužili, vi OVDE pogledajte šta je uradio Juveov defanzivac.

Na kraju, Stara dama ima 10 bodova, koliko je osvojila u prva četiri kola. Na taj način već počinje da “kaska” za Rosonerima i Nerazurima. Ovi drugi svoj meč s Empolijem tek treba da odigraju u nedelju od 12.30.

Kvote za mečeve Serije A u nedelju možete pogledati OVDE.