Junak Vojvodine; Petrović (Foto: MN press)

Kad bi svaka bila kao u Njegoša, Vojvodina bi bila šampion: TSC pao u 95. minutu (VIDEO)

Običaj je da se sve utakmice poslednjeg kola u prvenstvu igraju u istom terminu, ali u srpskom klupskom fudbalu odavno ništa nije kao u ostatku sveta. Zato je poslednje 30. kolo regularnog dela Superlige počelo utakmicama u Kruševcu i Novom Sadu.

Vojvodina je pobedila TSC u vojvođanskom derbiju sa 3:2 golom u 95. minutu u meču koji je obilovao uzbuđenjima i preokretima. Imali su Novosađani dva gola prednosti na poluvremenu, uporna ekipa Žarka Lazetića se vratila u nastavku, ali je poražena kasnim golom Njegoša Petrovića.

Domaćin je poveo preko Zukića u devetom minutu, da bi u 44. inostrani tandem Zabi – Kempbel sjajno kombinovao za 2:0, a napadač sa Jamajke stigao do trećeg pogotka u sezoni.

TSC je zaigrao bolje u nastavku, a posle samo četiri minuta igre, Đakovac je smanjio na 2:1. Vojvodina je postigla i treći pogodak na ovom meču, preko asistenta Zadija u 70. ali je on potom poništen zbog prekršaja.

Gosti iz Bačke Topole stigli su do izjednačenja u 79. minutu preko iskusnog Saše Jovanovića koji je postigao šesti pogodak u sezoni. Vojvodina je do pobede mogla i u 89. ali je golman Ilić sačuvao mrežu.

Ipak, ništa nije mogao mladi reprezentativac u petom minutu nadoknade. Vojvodina je izvela sjajan napad, Radulović nabacio loptu Petroviću na glavu, koji ju je trzajem samo ubacio u mrežu za konačnih 3:2 i nastavak sjajne serije od deset mečeva bez poraza Novosađana.

Vojvodina je posle ove pobede četvrta na tabeli sa 50 bodova, što je deset manje od TSC-a.

Radnik šokirao Kruševac

Poslednjeplasirani Radnik iz Surdulice iznenadio je Napredak u Kruševcu (2:0), golovima Harisa Hajdarevića u 11. i Borka Duronjića u 88. minutu.

Napredak je posle ovog poraza osmi sa 39 bodova i igraće u plej-ofu, dok će Radnik kao poslednji u plej-aut sa 17 bodova.