AC Milan's Luka Jovic celebrates after scoring the opening goal during the Serie A soccer match between AC Milan and Frosinone at the San Siro stadium, in Milan, Italy, Friday, Dec. 2, 2023. (AP Photo/Luca Bruno)

Kad je muka – tu je Luka! Još jedan gol Jovića za preokret i pobedu Milana u Udinama (VIDEO)

Luka Jović je postigao još jedan pogodak za Milan u završnici. Ovoga puta na gostovanju protiv Udinezea na kome su Rosoneri slavili sa 3:2 posle nekoliko preokreta i ludih 90 i kusur minuta.

U meču 21. kola Serije A odigralo se jedno od zanimljivijih poluvremena u kome smo mogli da vidimo i spektakularan gol Lazara Samardžića. Pre toga je Milanu prednost doneo Englez Ruben Loftus-Čik.

Nastavak ovog ludog meča je doneo novi preokret i pogotkom Tovana domaći tim je poveo sa 2:1.

Jović je ušao u igru u 75. minutu, a samo osam minuta kasnije doneo je izjednačenje gostima.

Nije želela lopta u gol posle šuta Olivijea Žirua, završila je na gol-liniji, a onda ju je Srbin prikucao za osmi pogodak od početka decembra i povratak u top formu.

Kompletan (još jedan) preokret doneo je Noa Okafor u trećem minutu nadoknade. Milan je slavio rezultatom 3:2 u gostima i približio se prvoplasiranom Interu na šest bodova uz meč više, dok je Udineze bod iznad zone ispadanja.

De Rosi pokrenuo Romu

Inače, u prvom meču današnjeg programa Roma je sa novim trenerom Danijeleom De Rosijem na čelu savladala Veronu sa 2:1 na Olimpiku.

Dve asistencije je zabeležio Stefan El Šaravi, pogotke su postigli Lukaku u 19. i Pelegrini u 25, dok je počasni gol za goste dao Folorunšo u 76. minutu. Gosti su desetak minuta ranije promašili i najstrožu kaznu pa mogu da žale što nisu odneli bod iz Rima.