Lazar Samardžić (Foto: Pritnscreen/DAZN)

Kad ne znaš šta ćeš, ti raspali! Samardžić evrogolom spasio Atalantu u 90. minutu (VIDEO)

Atalanta je nastavila da se muči na startu nove sezone, a posle blamaže protiv Koma na svom terenu u prošlom kolu (1:3) stigla je samo do boda na gostovanju u Bolonji, protiv tima koji je skoro celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje – 1:1 (1:0).

Spasilac tima iz Bergama bio je srpski reprezentativac Lazar Samardžić, koji je postigao jako lep izjednačujući pogodak u 90. minutu. Petljao je, mrsio, tražio poziciju i na kraju prelepim udarcem matirao golmana Bolonje za konačnih 1:1.

Reprezentativac Srbije primio je loptu na oko 20 metara od gola Skorupskog i precizno pogodio dalju stativu poljskog golmana koji je paradom samo ulepšao debitantski pogodak Samardžića u dresu Atalante.

Domaćin je, inače, već u prvom napadu u nastavku igre uspeo da stigne do vođstva kada je Santijago Kastro povukao loptu do ivice kaznenog prostora i lepim udarcem savladao golmana Karnesekija.

Sudija Rapuano dosudio je nedugo zatim penal za Atalantu, ali je posle pregledanog VAR snimka odlučio da promeni odluku, međutim tom prilikom je isključio fudbalera domaćih Lukumija, pa je Bolonja morala da nastavi meč sa igračem manje više od pola sata.

Tim trenera Vinćenca Italijana odolevao je naletima rivala, a stativa Samardžića u 89. minutu kao da je najavila ono što se dogodilo u 90. kada je Srbin lepim pogotkom doneo važan bod Atalanti.