Mallorca's goalkeeper Predrag Rajkovic celebrates after his teammate Abdon scored his side's second goal during a Spanish La Liga soccer match between Mallorca and Barcelona at the Son Moix stadium in Palma de Mallorca, Spain, Tuesday, Sept. 26, 2023. (AP Photo/Francisco Ubilla)
Predrag Rajković (Foto: Beta/AP Photo/Francisco Ubilla)

Kakav dan za prekidanje nizova u Španiji: Sosijedad konačno pobedio, Bilbao izgubio

Fudbaleri Real Sosijedada uspeli su da dođu do tri boda na gostovanju ekipi Selte (1:0) i prekinu niz od četiri utakmice (tri remija i poraz) bez pobede u Primeri.

Presudni momenat utakmice se desio u 11. minutu kada je Brais Mendes udarcem sa više od 30 metara loptu poslao u donji desni ugao gola Selte i kako se ispostavilo na kraju to bio jedini gol na utakmici.

Subotnji dan u Primeri bio je kao naručen za prekide nizova, pa je i Atletik Bilbao ostao bez svog od čak deset mečeva bez poraza.

Valensija je savladala tim iz Baskije na Mestalji sa 1:0, a gol za pobedu popularnih Slepih miševa postigao je Ugo Duro u 61. minutu na asistenciju Hozea Gaje.

Viljareal i Majorka podelili su bodove (1:1) na stadionu Keramika. Pogodak za domaće dao je Serlot u nadoknadi prvog poluvremena, dok je bod gostima doneo Liabres u nadoknadi drugog dela.

Predrag Rajković zabeležio je četiri odbrane za goste sa Majorke, a Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta.

Las Palmas je kao gost savladao Rajo Valjekano sa 2:0, golovima Moleira u 35 i Munjoza u 83. minutu.