Alvaro Morata je svojom glupošću koštao Špance vođstva, Printscreen: Twitter/@HoyEnDeportes4

Kakva glupost Morate: Zbog njegove sujete je Špancima poništen gol (VIDEO)

Alvaro Morata je glavni krivac što Španija nema prednost protiv Norveške u Oslu.

“Crvenoj furiji” pobeda u ovom meču obezbeđuje plasman na Evropsko prvenstvo, baš kao i Škotskoj. Domaćoj Norveškoj je neophodna pobeda da bi ostala u igri.

Međutim, posle prvih 45 minuta je rezultat 0:0. Zašto je tako, kriv je kapiten španskog nacionalnog tima.

Sujeta, sebičluk…

Bilo je to u 20. minutu kada je golman Niland već bio savladan. Posle centaršuta s leve strane, jedan defanzivac domaćih je loše intervenisao i prevario svog golmana. Lopta je išla ka praznom golu, a onda se niotkuda stvorio Morata.

Sujetno i sebično je želeo da on bude taj koji će potvrditi pogodak i upisati sebi novi gol u dresu reprezentacije. Dotrčao je i na gol liniji šutnuo loptu koja je već ulazila u praznu mrežu.

I šta?! Aktivirao se iz ofsajda. Reagovao je VAR i potvrdio, pa je Špancima poništen gol. Da nije dirao loptu Španija bi vodila 1:0.

Kvota uživo na pobedu Španije je najbolja koju možete dobiti, pogledajte OVDE.