Juventus

Kakvo veče za Juventus: Stara dama nekog ovako nije odvalila skoro punih šest godina

Juventus se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije. Div iz Torina je savladao Salernitanu rezultatom 6:1 i prošao među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Salernitana je bila laka utakmica za Bjankonere i posle skoro godinu dana Juve je postigao četiri ili više golova.

Tok utakmice Juventus – Salernitana

Izabranici Filipa Inzagija dobro otvaraju meč. Već u prvom minutu Ikvuemesi je postigao gol za vođstvo gostiju od 1:0.

Ipak, do kraja prvog dela preokret Stare dame. U 12. minutu Fabio Mireti pogađa za 1:1, a potom u 35. minutu Andrea Kambijaso postiže gol za 2:1.

U nastavku je velikan iz Torina lako završio posao. Salernitana je primila još četiri gola.

U 54. minutu Rugani je povećao prednost domaćih na 3:1, a golijada je nastavljena u 75. minutu kada je Bron pogodio sopstvenu mrežu za 4:1.

Kenan Jildiz je u 88. minutu postigao fenomenalan pogodak za 5:1, a potom je Tim Vea postigao pogodak u nadoknadi vremena za konačnih 6:1.

OVDE pogledajte sve golove.

Stara dama će imati velike šanse da se plasira u polufinale. Sledeći rival je Frozinone.

Poslednji put kada je Juventus nekoga pobedio sa pet ili više golova razlike bio je to februar 2018. godine protiv Sasuola (7:0).

U ostalim mečevima četvrtfinala Kupa igraće Lacio – Roma, Atlanta – Milan i Bolonja – Fiorentina.