Printscreen: Arena Sport

Katastrofa, sramota… Ne postoje reči kojima se može opisati: Dinamo ponizio Partizan 6:2

Debakl Partizana protiv Dinama iz Kijeva 6:2 u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona koji ne ostavlja nadu čak ni u čudo u revanšu.

Crno-beli su primili 6 golova na neutralnom terenu u Lublinu i pokazali sve moguće probleme u svojoj igri. A uz sve to, igra je bila takva da ni najveći optimisti ne veruju da može nešto da se promeni, a kamoli nadoknadi ovoliki zaostatak u Humskoj sledeće nedelje.

Nažalost, crno-beli po drugi put u poslednjih godinu dana u evropskim mečevima doživeli pravu sramotu. Prošle godine ih je Nordsjeland pobedio 5:0. Makar su sada postigli 2 gola, ali ovo je poniženje.

Svi koji su gledali meč su svesni da je u mreži Aleksandra Jovanovića (da nije bilo njega i da su igrači Dinama bili precizniji), moglo da završi bar još 3 lopte.

Uostalom ni statistika ne laže, a ona kaže da je Dinamo imao čak 10 udaraca u okvir golai još 9 van okvira. Ali svi ti udarci su bili iz izglednih šansi.

Previše problema je bilo u igri Partizana, od razmaka između linija, lošeg postavljanja, loših odluka, riskantnih poteza…

Nedopustivo je da jedan ozbiljan tim primi tri gola u poslednjih 6 minuta prvog poluvremena. I to nakon, što je došao do vođstva, uz sreću i snalažljivost Kalulua nad kojim je potom napravljen prekršaj.

Ali “zujale” su lopte oko i u okvir Jovanovićevog gola od prvog do poslednjeg minuta. Samo je pitanje ko će sve od igrača ukrajinskog kluba zatresti mrežu. Na kraju su to učinili Šaparenko, Bražko, Karavajev, Kabajev, Popov i Pihalonok.

Sa druge strane, Saldanja je dao 2 gola i pokušao da spasi čast, ali čast je bila odavno izgubljena.

Interesantno, Partizan je u svojoj istoriji jednom uspeo da nadoknadi 4 gola zaostatka u evropskim mečevima. Svi se sećaju duela sa Kvins Park Rendžersom pre tačno 40 godina. I tada su prvi meč u gostima izgubili 6:2, ali su potom u revanšu slavili 4:0 i prošli dalje u tadašnjem Kupu UEFA.

Podsećamo da pobednik ovog dvomeča u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv Rendžersa. Poraženi, što će izgledno biti Partizan, igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope protiv poraženog iz dvomeča Lugano – Fenerbahče. Prvi meč u Švajcarskoj pripao je turskom klubu 4:2.

Postave

Izašle su startne postave, a intreresantno je da se Aleksandar Stanojević odlučio na čak 8 stranih fudbalera u prvih 11.

Dinamo: Buščan – Karavajev, Djačuk, Popov, Vivčarenko – Bujalski, Bražko, Šaparenko – Jarmolenko, Kabajev, Vanat

Partizan: Jovanović – De Medina, Marković, Mujakić, Antić – Arijaga, Zahid – Severina, Goh, Kalulu – Saldanja

Uživo:

90+2. minut – GOOOL! Potpuni debakl i katastrofa. Ovo je sada već prava sramota. Vološin postiže gol kao da je na treningu.

83. minut – GOOOL! Ne vredi. Previše toga ne valja u timu Partizana, previše propusta. Novi pogodak Dinama. Bražko je izveo fenomenalan slobodan udarac, ali je Jovanović uspeo da odbrani, međutim, loša reakcija Antića kod odbijene lopte. Igrač Dinama mu je oteo loptu i dodao je do Popova koji je ubacuje u mrežu.

66. minut – GOOOL! Evo nade za Partizan da može da izvuče koliko-toliko dobar rezultat. Drugi pogodak Saldanje koji je uspeo ispred igrač Dinama da ugura loptu u mrežu na asistenciju Zubairua.

55. minut – GOOOL! Partizanu se sprema debakl i nova evropska katastrofa. Polukontra Dinama koju je poveo i završio Kabajev sjajnim udarcem sa nekih 20 metara. Ali nije mu bilo ni mnogo teško jer niko od igrača Partizana se nije ni potrudio da izađe na njega, da proba da ga izblokira.

I poluvreme

45+1. minut GOOOL! I treća lopta u mreži crno-belih. Ovo je sada potpuni potop. Karavajev postiže novi pogodak uz “pomoć” Antića. Lopta je skrenula pravac i otišla baš u onaj deo gola gde Jovanović nije mogao da je dohvati.

43. minut – GOOOL! Katastrofa za Partizan. Neverovatna glupost igrača Partizana, ne zna se ko je gori potez povukao. Arijaga koji je u svom šesnaestercu dodao Kaluluu, ovaj koji je pustio loptu Mujakiću sa igračem na leđima, ili Mujakić koji je umesto ispucavanja dodao loptu u noge protivniku. Bražko je na kraju bio strelac.

40. minut – GOOOL! Izjednačenje. Ovog puta ni sjajni Jovanović nije mogao da odbrani. Kabajev je lepo odložio loptu ka Šaparenku, a ovaj sada daleko preciznije gađa u gornji levi ugao. Jovanović je zakačio loptu, ali nije uspeo da je skrene.

35. minut – Nova odbrana Jovanovića. Ovog puta je šut sa ivice šesnaesterca Šaparenka išao po sredini pod prečku. Ukupno 7 šuteva igrača Dinama do sada ka golu Partizana, ali srećom nijedan nije pronašao krajnju metu.

22. minut – GOOOL! Matešu Saldanja “panjenkom” pogađa mrežu. Partizan vodi 1:0.

21. minut – Penal za Partizan! Sjajno je Aldo Kalulu ukrao loptu Karavajevu koji je u pokušaju da je vrati šutnuo ga u petu. Igrač Partizana je ostao da leži, a crno-beli su tražili jedanaesterac. Sudija se nije oglaiso, ali je posle minut dobio reakciju iz VAR sobe. Naređeno mu je da pogleda snimak, a kad je to učinio pokazao je na belu tačku.

18. minut – Još jedna odlična odbrana golmana Partizana. Bila je opasna situacija i šut igrača Dinama iz srca šesnaesterca, ali je zaustavio loptu Jovanović.

4. minut – Opasno po gol Partizana, ali Jovanović sjajno brani. Neverovatne gluposti su u 10 sekundi napravili igrači Partizana na 20 metara od svog gola. Prvo je pogrešio u dodavanju Arijaga, a onda i Zahid koji je dao loptu protivniku u noge. Usledio je pas na levu stranu i šut koji brani Jovanović, ali se lopta odbija na drugu stativu gde je atraktivno probao Jarmolenko, ali je lopta, srećom, otišla preko gola.