Saša Ilić (Foto: MN press)

Katastrofa za legendu Partizana: Ilić “popio” šest komada u 2. utakmici na klupi premijerligaša

Preuzeo je Saša Ilić pre samo dve nedelje ekipu Parija iz Nižnjeg Novgoroda u borbi za opstanak u Rusiji i odmah na debiju uzeo bod u duelu sa Spartakom iz Moskve (0:0), u meču u kome su gosti promašili sve živo. Bukvalno.

Ko ne plati na mostu, obično plati na ćupriji, a to je na svojoj koži osetio i legendarni bivši kapiten Partizana čiji je tim demoliran sa 6:1 na gostovanju u Sočiju ove nedelje. To je drugi najteži poraz nekog tima u ruskom prvenstvu ove sezone, jedini teži je pretrpeo Ahmat od Baltike (7:1).

Stradanje Nižnjeg počelo je u osmom minutu kada je Kravcov doveo Soči u vođstvo. Opušteni domaćini, koji su suštinski već ispali iz lige, igrali su za svoju dušu i „maltretirali“ goste svih 90 minuta. Brojali su do šest, a četiri gola su dali u poslednjih pola sata.

Počasni pogodak za goste iz Nižnjeg Novgoroda postigao je Ze Turbo u 89. minutu. Ilić je ionako dočekan u Rusiji “na nož” i nema dileme da ga nova lavina kritika tek sada očekuje.

Veliku muku imaće tim iz Nižnjeg Novgoroda i Srbin na njegovoj klupi da izbore opstanak, pošto im već u sledećem kolu u goste dolazi CSKA iz Moskve. Sve osim pobede, moglo bi da ih ostavi ispod crte.