Hari Kejn; Foto: Beta/AP/Martin Meissner

Kejn dao vođstvo, ostali ga prokockali: Bajern morao da ubacuje u veću brzinu, Žirasi gurnuo Dortmund u agoniju

Odigrane su četiri utakmice 11. kola nemačke Bundeslige. Viđeno je 11 golova, a utakmica koja je najviše privukla pažnje je Bajern MinhenHajdenhajm – 4:2.

Domaćini su na Alijanc Areni poveli ranim golom Harija Kejna u 14. minutu, a do poluvremena u 44. minutu viđen je još jedan gol nekadašnjeg napadača Totenhema. Sa ova dva gola Kejn je prvi strelac lige sa 17 golova, iza njega se nalazi Žirasi sa 15.

Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 2:0 za aktuelne šampione, te se očekivalo da ekipa Tomasa Tuhela lako privede kraju utakmicu protiv slabašnog Hajdenhajma. Međutim sa dva brza gola u 67. i 70. minutu Hajdenhajm je najavio ludih 20 minuta u Minhenu. Prvi gol je postigao Tim Klaindenst, a potom tri minuta kasnij Manuela Nojera matirao je i Jan Niklas Beste.

Hajdenhajm je najavio iznenađenje, ali nije slavlje dugo trajalo pošto je posle dva minuta od izjednačujućeg gola, ekipa iz Minhena ponovo povela. Odlična akcija koju je na kraju u gol pretvorio Rafael Gerero u 72. minutu značila je gotovo siguran trijumf Bajerna. Do kraj meča Čupo Moting zatresao je još jednom mrežu Hajdenhajma u 86. minutu, te je konačni rezultat bio 4:2.

Dortmund u crnoj seriji

Borusija Dortmund poražena je od Štutgarta na gostovanju rezultatom 2:1 u jednom od derbija kola. Golove za domeću ekipu postigli su Deniz Undav u 42. i Girasi u 83. minutu. Ovim golom Žirasi se izjednačio sa Harijem Kejnom na listi najboljih strelaca. Gol za Dortmund dao je Niklas Filkrig u 36. minutu.

Augzburg i Hofenfajm odigrali su nerešeno 1:1, Gol za goste u prvom poluvremenu postigao je Vut Veghorst u 23. minutu. Na poluvreme se otišlo pri vođstvu gostiju 1:0, u drugom poluvremenu za domaćine gol je postigao Ermedin Demirović u 53. minutu.

Delovalo je da će Hofenhajm stići do sva tri boda, međutim krajnji rezultat je bio 1:1, a ekipe su podelile bodove. Majnc i Darmštam odigrali su bez golova 0:0.

OVDE pogledajte kvote za mečeve koji su na programu u nedelju.