mladi fudbaler Partizana U19 na utakmici plej ofa Omladinske UEFA Lige protiv Brage U19 na stadionu Partizana, Beograd 07.02.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan U19, Omladinska UEFA Liga , Braga U19
Ćelić tuguje jer je posle njegove greške Braga postigla gol, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Kiks koji se u Evropi ne prašta: Partizanovi klinci poklonili gol Bragi i zato su ispali iz Lige šampiona

Omladinci Partizana nisu uspeli da se domognu osmine finala Lige šampiona za mlade. Braga je na stadionu u Humskoj slavila 2:0 i prošla među 16 najboljih timova.

Skupo je crno-bele koštao kiks Ćelića u 63. minutu kada je oklevao sa izbacivanjem lopte posle odbrane Radulaškog. Umesto da ispuca loptu igrač Partizana je primio na grudi u svom petercu, a Rožer Fernandeš je pritrčao i ubacio je u mrežu.

Nakon toga su krenuli u napad domaći, ali je to ostavljalo i prostora pozadi za kontre brznonogih igrača Brage. Jednu takvu nisu iskoristili kada je napadač šutirao visoko preko gola iako je imao 1 na 1 sa golmanom.

Nije ni Partizan bio bez prilike za izjednačenje a najbolja je propuštena u 70. minutu. Centarfor na Mirčetića, ali je on potpuno neometan sa nekoliko metara udaljenosti loše zahvatio loptu glavom.

Brzina, brzina, brzina – to Evropa traži

Kako je vreme odmicalo sve više igrača u crno-belim dresovima je odlazilo napred i kao što rekosmo, prilike za kontre gostiju su se otvorile. Upravo na taj način su i rešili pitanje pobednika u 91. minutu.

Visoko su izašli defanzivci Partizana, skoro na polovinu terena, crno-beli su izgubili loptu, a ona je došla do strelca vodećeg gola Fernandeša. Ovaj je sjajno ubacio u prazan prostor za Duartea koji je demonstrirao brzinske kvalitete i daleko iza sebe ostavio Simića u trku, te lako matirao istrčalog Radulaškog.

Utakmicu su iz lože posmatrali sadašnji trener prvog tima crno-belih Igor Duljaj, i bivši trener Zoran Mirković. Tu je bio i kapiten Bibars Natho.

Partizan: Radulaški – Roganović, Dragojević, Simić, Ćelić – Stjepanović, Ugrešić, Janković – Mirčetić, Jovanović, Ninić.

Braga: Karvaljo – Košta, Noro, Matos, Čisumba – Giljerme Barbosa, Rodrigeš – Fernandeš, Gonkalveš, Kelvin, Žoze Rodrigeš.