Kiša golova u Premijer ligi
Čelsi - Kristal Palas (Foto: Beta/AP)

Kiša golova u Premijer ligi: Čelsi u 90. minutu iz penala došao do pobede, Siti pokorio Gudison posle preokreta

Ove večeri u Premijer ligi, u okviru njenog 19, odnosno božićnog kola, viđena je prava kiša golova. Brentford i Vulvsi, odnosno Čelsi i Kristal Palas, zabavili su publiku na najbolji mogući način.

Čelsi – Kristal Palas

Čelsi je ugostio Kristal Palas i slavio rezultatom 2:1. Već u 11. minutu mogao je preko Matsena da povede, ali je njegov udarac izblokiran.

Dva minuta kasnije Ukrajinac Mudrik postiže gol za 1:0, a u 23. isti igrač propušta čistu šansu za 2:0.

U nadoknadi prvog dela stigla je kazna. Olise je pogodio mrežu Čelsija da vrati stvari na pravi put.

U 54. minutu Eze je šutirao iz slobodnog udarca i bio zamalo neprecizan, ali je u 77. poništen pogodak Džeksona.

Ipak, Čelsi pobeđuje u 90. minutu. Gol je postigao Madueke sa bele tačke.

Brentfor – Vulvs

Vulverhempton je pobedio Brentford sa 1:4, a sve je rešeno u prvih pola sata utakmice.

Lemina i Hi-Čan su postigli 0:2 u 13. i 14. minutu, Vis je smanjio u 16., ali je Hi-Čan još jednim golom u 28. povisio na 1:3.

Belgard, koji je zamenio Hi-Čana u nadoknadi vremena prvog dela, postiže gol za konačnih 1:4 u 79. minutu.

Everton – Mančester siti

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Everton sa 3:1.

Poveo je Everton golom Džeka Harisona u 29. minutu, a Siti je do preokreta i pobede stigao pogocima Fila Fodena u 53, Hulijana Alvaresa iz penala u 64. i Bernarda Silve u 86. minutu.

Siti je na četvrtom mestu na tabeli sa 37 bodova, pet manje i utakmicom manje od prvoplasiranog Arsenala. Everton je na 17. poziciji sa 16 poena.

U narednom kolu, Siti će dočekati Šefild junajtedu, dok će Everton gostovati Vulverhemptonu.