Everton's Dominic Calvert-Lewin, left, celebrates after scoring his side's second goal during the English Premier League soccer match between Everton and Liverpool at the Goodison Park stadium in Liverpool, Britain, Wednesday, April 24, 2024. (AP Photo/Jon Super)
Junak Evertona: Kalvert-Luin (Foto: Beta/AP Photo/Jon Super)

Klopov san o tituli ugašen u komšiluku: Liverpul potpisao kapitulaciju na Gudisonu (VIDEO)

San Jirgena Klopa da će se s titulom šampiona oprostiti od Liverpula i “Enfilda” ovog leta faktički je završen posle poraza u gradskom derbiju od Evertona od 2:0 u zaostalom meču 29. kola Premijer lige.

Defanzivac Brantvajt u 27. i napadač Kalvert-Luin u 58. bili su strelci za popularne Karamele koje su pobedom nad najvećim rivalom verovatno obezbedile opstanak i zadale mu istovremeno težak udarac.

Jer, Arsenal je četiri kola pre kraja na tri boda prednosti (77) i igra vrhunski, Mančester siti ima bod manje (73), ali i dve utakmice pred sobom, što popularne “Crvene” svrstava faktički u nemoguću poziciju. Ostaje im samo teorija…

Mogli su gosti da izjednače u 35. minutu kada je Darvin Nunjez izašao sam ispred Džordana Pikforda, ali je šutirao pravo u golmana Evertona. Do kraja poluvremena dobre prilike imali su Luis Dijaz, Mo Salah i Endi Robertson, ali nije bilo izjednačenja.

Posle drugog gola domaćina, “Crveni” su najbliži pogotku bili u 69. minutu kada je Luis Dijaz odlično šutirao, ali je pogodio samo stativu. Posle svega viđenog, zaslužna pobeda Evertona i tužan poslednji gradski derbi za Jirgena Klopa.

Liverpool's manager Jurgen Klopp, left, speaks with his player Trent Alexander-Arnold at the end of the English Premier League soccer match between Liverpool and Arsenal at Anfield stadium in Liverpool, England, Saturday, Dec. 23, 2023. (AP Photo/Jon Super)

Uzbudljivo je ove večeri bilo i na krcatom “Old Trafordu” gde je Mančester junajted nastavio da nervira armiju svojih navijača, iako je pobedio i iskoristio kiks Njukasla.

Ugostio je poslednjeplasirani Šefild junajted i posle velikih muka slavio sa 4:2 i to nakon štosu gosti dva puta vodili. Blistao je dvostruki strelac Bruno Fernandeš, koji je imao i asistenciju, a mrežu gostiju pogađali su i Megvajer i Rasmus Hejlund.

Kristal Palas je na Selhurstu pobedio Njukasl (2:0) golovima Žana-Filipa Matete, dok je Bornmut kao gost pobedio Vulverhempton sa 1:0 pogotkom Semenja u prvom poluvremenu.