Viktor Cigankov postiže prvi gol za Đironu, Printscreen: DAZN Sports

Ko kaže da je Đirona gotova?! Trka za titulu nije gotova, pomogao im igrač sa 2 žuta kartona za manje od minut

Ne da se Đirona i neće dozvoliti da se šampionska trka u Španiji završi već sada. Najprijatnije iznenađenje sezone u “ligama petice” pobedilo je Rajo Valjekano 3:0 u poslednjem meču 26. kola Primere.

Na ovaj način se katalonski klub, u vlasništvu Siti grupe, vratio na pobednički put posle dva uzastopna poraza i tri meča bez trijumfa u prvenstvu. Samim time je zadržan priključak za vodećim Real Madridom u borbi za prvo mesto i zadržano drugo mesto ispred Barselone.

Nije bilo lako igračima Đirone da zatresu mrežu sjajnog makedonskog golmana Stoleta Dimitrijevskog. Uostalom, Rajo Valjekano koji još nije prebrinuo brige oko opstanka, ove sezone je otkidao bodove i Barseloni i Real Madridu.

Ipak, u Kataloniji to nisu uspeli. Cigankov je preciznim udarcem sa nekih 12-13 metara na povratnu loptu konačno našao lopti put do mreže. Bio je 52. minut kad je domaćin stigao do toliko željenog gola.

Posao ka pobedi mu je olakšao Pep Čavarija kada je za manje od minut dobio 2 žuta kartona. Time su gosti ostali sa igračem manje u 76. minutu.

U nadoknadi vremena je trijumf Đirone potvrđen sa još dve lopte iza leđa Dimitrijevskog. Zablistao je Savio koji je od 91. do 96. postigao dva pogotka za na kraju ubedljiv trijumf.

Đirona tako ostaje sa 6 bodova zaostatka za vodećim Realom i 2 boda više od Barselone. Naredni meč igra u nedelju protiv Majorke u gostima, a kvote za taj susret pogledajte OVDE.