Liverpul
Igrači Liverpula (Foto: Beta.rs/AP)

Ko kaže da ne zna da ga da: Urugvajac pogodio posle 12 utakmica, Liverpul na vrhu

Liverpul je slavio u Barnliju kao gost sa 2:0 i preuzeo čelnu poziciju na tabeli Premijer lige tačno na polovini sezone, u 19. kolu. Strelci za Crvene bili su Darvin Nunjez u šestom i Diogo Žota u 90. minutu u meču u kome je jedan od najslabijih timova lige mučio goste sa Enfilda.

Blistao je golman Barnlija Mark Traford koji je meč završio sa osam odbrana od kojih je čak sedam zabeležio u prvih 45 minuta. Pravo je čudo kako tim Jirgena Klopa nije na pauzu otišao sa nekoliko golova razlike, pošto je Salah sam promašio dve dobre šanse (pogodio je i prečku u 31. minutu).

Liverpul je poveo lepim golom Darvina Nunjeza, koji je preciznim udarcem sa 13 metara prekinuo crnu seriju od 12 utakmica bez pogotka u dresu Crvenih. Asistent Gakpo je pogodio u 29. za 2:0, ali je taj pogodak poništen zbog navodnog faula Nunjeza.

Salah je pogodio prečku u 31. i bio najbliži golu, dok Barnli u prvih 45 minuta bukvalno nije prešao centar. Oslobodili su se domaći malo u nastavku i nekoliko puta zapretili Alisonu, ali nijednom nisu pogodili okvir gola za 90 minuta igre.

Liverpulu je poništen drugi gol koji je postigao Eliot u 55. minutu zbog ofsajda Salaha, pa je gostujući tim dugo strepeo dok su igrači Barnlija imali izlete na drugu stranu terena.

Ipak, u 90. minutu sve je došlo na svoje. Posle sjajne kontre, Luis Dijaz je ostavio loptu za povratnika Dioga Žotu koji je pogotkom za konačnih 2:0 razgalio navijače Liverpula i obeležio povratak na teren posle pauze od mesec dana.

Liverpul je ovom pobedom izbio na čelo Premijer lige bar do četvrtka i utakmice Arsenala i Vest Hema (ako Aston Vila ne pobedi na Old Trafordu večeras). U sledećem kolu Crveni na Enfildu dočekuju posrnuli Njukasl.

Barnli je izgubio čak devetu utakmicu od 10 odigranih na svom terenu i najgori je domaćin u Premijer ligi. U sledećem kolu ekipa Vensana Kompanija igra sa Lutonom i jasno je da mora da pobedi ako hoće da se bori za opstanak.