Živi san Kazahstana

Ko skuplja sličice ima da navija za njih: Kazahstan je čudo, al ne daju se Slovenci i Danci

Sakupljači sličica ima da navijaju svim srcem za Kazahstan do kraja ovih kvalifikacija. Reprezentacija koja nikada nije učestvovala na nekom velikom takmičenju još je u igri za Evropsko prvenstvo pobedom u Finskoj (2:1). Kazahstan je čudo zbog kojeg su se noćas tresli Slovenci i Danci, ali su na kraju uspeli da odmaknu na +4 dva kola pre kraja.

Trijumfom Kazaci su skoro pa sigurno izbacili Fince iz trke za mesto u Nemačkoj, a sebi pružili šansu… Ono što bivšim Sovjetima ide u prilog je što Danci i Slovenci imaju i međusobni duel 17. novembra.

A onda, spektakl 20. novembra. Duel u Sloveniji između domaćina i bivše sovjetske republike.

Finci su poveli preko Tejlora u prvom poluvremenu. Ništa do sat vremena igre nije delovalo da će ugroziti domaćina.

Junak pobede Kazahstana u Finskoj bio Bahtijor Zajnutdinov. Nekadašnji igrač CSKA, koji od ove sezone igra u Bešiktašu, postigao je oba gola (77. minut i 90) za preokret u Helsinkiju. Prvi je došao posle penala kada je lopta pogodila u ruku Hoskonena. Neumoljiv sa 11 metara bio je Zajnutdinov. Gol za veliku radost gostiju došao je posle novog prekida, ovaj put u 90. minutu. Trzaj glavom i Hradecki ništa nije mogao ostavljen na cedilu od odbrane.

Bio je to 14. gol Zajnutdinova za Kazahstan, čime je postao i najbolji strelac u istoriji ove selekcije.

DANCI I SLOVENCI SE NAMUČILI DA ODMAKNU

Nakon što su izvršili pritisak na njih, Danci i Slovenci su dobili svoje mečeve. U San Marinu su gosti teže nego što je bilo očekivano slavili 2:1, dok je Slovenija golom Adama Gnezdina Čerina dobila u Belfastu Severnu Irsku 1:0.

Ne zaboravimo da se gleda međusobni skor ukoliko ekipe imaju isti bilans bodova. Kazahstan je poražen od Slovenije kao domaćin 1:2, dok je izgubio od Danske 1:3 u gostima, a slavio je kod kuće 3:2.