Roma's Paulo Dybala celebrates after scoring his sides second goal during the Italian Serie A soccer match between Roma and Udinese at Rome's Olympic Stadium, Italy, Sunday, Nov. 26, 2023. (AP Photo/Alessandra Tarantino)
Paulo Dibala (Foto: Beta/AP Photo/Alessandra)

Koji Murinjo? De Rosi je preporodio Romu, ni Liga šampiona nije daleko

Fudbaleri Rome slavili su kao gosti protiv Salernitane sa 2:1 u poslednjem susretu 22. kola Serije A.

Novi trener Danijele De Rosi je definitivno probudio Vučicu iz zimskog sna, posle smene Žozea Murinja, pa su tako gosti stigli do desete pobede u sezoni, a druge vezane.

Salernitani ostaju brige, pošto je posle 14. poraza i dalje čvrsto na dnu tabele. Najveću priliku u prvom delu imali su domaćini iz Salerna i to u 32. minutu kada je Lum Čauna bio u šansi, ali je Rui Patrisio sjajno odbranio.

Roma je povela u 51. minutu posle dosuđenog penala koji je Paulo Dibala pretvorio u gol za 0:1. Vučica je duplirala prednost 15 minuta kasnije. Odlična akcija po desnoj strani, Karsdorp je ubacio loptu u peterac, a na drugoj stativi bio je Lorenco Pelegrini – 0:2.

Ipak, samo četiri minuta kasnije radovali su se igrači Salernitane. Čauna je dobro centrirao, a Grigoris Kastanos glavom poslao loptu u mrežu Rome za 2:1. Uprkos velikim naporima domaćina do kraja nije bilo promena rezultata.

Salernitana u sledećem kolu dočekuje Empoli, dok je Roma domaćin ekipi Kaljarija.