Da li je lopta celim obimom prešla gol liniju na meču Grčka - Francuska, Printscreen: Premier sports 2

Koliko li je tiketa oborio? Čudna putanja lopte, tapnula iza gol linije, a sudija i VAR ništa: Zbog ovog su Francuzi ostali bez pobede

Reprezentacije Grčke i Francuske igrale su u utorak uveče meč poslednjeg kola kvalifikacija za EURO 2024. koji je završen bez pobednika 2:2. Međutim, čini se da su gosti oštećeni za gol i pobedu u ovom duelu.

Utakmica koja nije imala takmičarski značaj, jer je i pre nje sve bilo poznato u ovoj grupi. Francuzi su obezbedili odavno odlazak na EP, dok Grci idu u baraž.

Na poluvremenu su vodili “trikolori”, ali su Grci napravili preokret na početku drugog. Konačan rezultat je postavio Fofana u 74. minutu. Ipak, gostujuća ekipa je “postigla” još jedan gol.

U poslednjim minutima Kingsli Koman je pokušao da ubaci loptu u peterac, ona je pogodila jednog grčkog igrača, obišla golmana i krenula prema golu. Tad je uhvatila neobičnu putanju, fudbalski rečeno “efe”.

Na osnovu snimka čini se i da je ušla u gol, uostalom tapnula je jednom iza gol-linije. Međutim, niko od sudija to nije video i reagovao, niti je reagovao neko iz VAR sobe. Snimak pogledajte OVDE.

Uprkos tome što utakmica nije imala značaj, Francuzi su bili jako ljuti.

– Nedostajala je gol-lajn tehnologija. UEFA ima puno novca i ne može sve srediti kako bismo znali je li bio gol ili ne? Moramo tražiti malo više od UEFA. Ako žele da igramo puno utakmica, trebali bismo od njih tražiti više tehnologije – rekao je Antoan Grizman posle meča.

Nema sumnje da su zbog ovoga bili besni i mnogi kladioničari, jer je veliki deo njih sigurno igrao na pobedu Francuske.