Fudbal
Kolumbijac će zbog devojke živeti u drugoj državi i svakog dana avionom putovati na treninge
Kolumbijski napadač Džon Duran, koji je prešao iz Aston Vile u Al Nasr za rekordnih 77 miliona evra, odlučio je da ne živi u Rijadu, ni u Saudijskoj Arabiji, već će se skućiti u obližnjem Bahreinu, i na treninge i utakmice svakoga dana putovati avionom.
Na odluku kolumbijskog napadača uticali su strogi islamski zakoni Saudijske Arabije, koji nevenčanim parovima zabranjuju zajednički život. Prema ovim propisima, stanodavci mogu da zahtevaju zvaničnu dokumentaciju o braku pre iznajmljivanja kuće.
Duran, pak, želi da živi sa devojkom, iako na društvenim mrežama ne postoje fotografije koje otkrivaju sa kojom lepoticom je u vezi. Bez obzira na diskreciju, Duran će morati da putuje svakoga dana oko 80 minuta, koliko traje let između Bahreina i Rijada, da bi stigao na treninge.
Kolumbijac nije prvi koji je izabrao da ne živi u Saudijskoj Arabiji dok tamo bude nastupao, pošto su slične aranžmane imali pre njega trener Stiven Džerard i vezista Džordan Herdenson u Al Etifauku.
Jhon Durán will travel over 500 km daily just to train with Al-Nassr! 😱🇸🇦✈️
— Football Talk (@FootballTalkHQ) February 5, 2025
The Colombian striker has chosen to live in Bahrain with his girlfriend 🇧🇭, as Saudi Arabian law prohibits unmarried couples from living together.
As a result, he’ll be taking an 80-minute flight every… pic.twitter.com/v88V1rJbG2
Bahrein – u kome može sve što “ne može”
Bahrein je, inače, poznat kao kraljevstvo u kojem je dozvoljeno sve ono što je “zabranjeno” u ostalim arapskim zemljama, poput kocke ili pića, a blizina u kojoj se nalazi u odnosu na Saudijsku Arabiju, Katar ili Ujedinjene Arapske Emirate, čini ga pogodnim mestom za život.
Ekonomija ove zemlje u velikoj meri zavisi od nafte i gasa, dok je bahreinski dinar druga valuta po najvišoj vrednosti na svetu. Od kraja 20. veka, Bahrein je mnogo investirao u bankarski, turistički i IT sektor, dok je glavni grad te zemlje, Manama, postala dom mnogih velikih finansijskih struktura.
Polovina stanovništva u Bahreinu nisu građani te zemlje, već isključivo bogati stranci, poput Durana, koji su odlučili tu da se nastane. Zato postoji i velika finansijska razlika između lokalnog stanovništva i bogatih “dođoša” iz svih delova sveta kojima je Golfski zaliv primamljivo mesto za život.