Volfsburg - Bajern Minhen; Foto: Beta/AP/Swen Pfoertner

Kompani debitovao tesnom pobedom: Bajern jači od raspoloženog, ali maleroznog Hrvata

Fudbaleri Bajerna iz Minhena upisali su prvu pobedu u novoj sezoni nemačke Bundeslige, pošto su u gostima bili bolji od Volfsburga rezultatom 3:2 (1:0). Na taj način je Vensan Kompani trijumfalno započeo svoju eru na klupi bavarskog tima, ali je sve mogao da mu “pomrsi” Hrvat Lovro Majer.

Bajern je poveo golom koji je Džamal Musijala postigao u 20. minutu posle sjajnog prodora Saše Boja. Međutim, novajlija iz Galatasaraja je skrivio penal početkom drugog poluvremena i omogućio je Lovru Majeru da izjednači sa “bele tačke”.

Hrvatski reprezentativac je potom pogodio i stativu, ali u 55. minutu i mrežu, te je kompletiran veliki preokret “vukova”. Ipak, Bajern je pokazao karakter i veličinu, te je uprkos nedosuđenom očiglednom penalu zbog igranja rukom Kaminskog, uspeo da vrati prednost i osvoji sva tri boda.

Minhenski klub izjednačio je autogolom Jakuba Kaminskog u 65. minutu, a pobedio golom Serža Gnabrija u 82. minutu, na asistenciju Harija Kejna.

Neprijatan doček za novajliju u ligi

U poslednjoj utakmici prvog kol Bundeslige Hajdenhajm je savladao novajliju u eliti, ekipu Senkt Paulija, rezultatom 2:0 (0:0). Oba gola na stadionu “Milerntor” u Hamburgu pala su u drugom poluvremenu.

Najpre je Pol Vaner u 66. minutu zatresao mrežu domaćina, koga je dotukao Jan Šopner osam minuta pre kraja susreta. Šopner je, generalno, bio ubedljivo najbolji igrač na terenu, pa je ovaj gol stigao kao nagrada za sve što je uradio tokom 90 minuta.