Koreja

Koreja primila gol u 115. minutu, pa pobegla od Japana

Završeno je takmičenje u grupi E Kupa Azije u Kataru. Južna Koreja i Malezija su remizirale rezultatom 3:3, dok je Bahrein savladao Jordan sa 1:0.

Bahrein ide dalje da prvog mesta sa šest bodova, Koreja je druga sa pet, Jordan će sa četiri boda biti jedna od trećeplasiranih ekipa koje idu u osminu finala, a Malezija je ispala sa jednim bodom.

Koreja je primila gol od Malezije u 15 minutu sudijske nadoknade vremena, strelac je bio Morales i na taj način su izabranici Jirgena Klinsmana pali na drugo mesto i izbegli duel sa Japanom odmah u osmini finala.

Hoće li bežati od Korejaca

Bahrein će u osmini finala odmeriti snage sa Japanom, koji je drugoplasirani u grupi D, dok Južna Koreja ide na prvoplasiranu ekipu grupe F, trenutno je to Saudijska Arabija, koja svoj poslednji meč igra od 16 sati protiv Tajlanda.

Ove dve ekipe će u direktnom okršaju odlučiti ko će biti prvi, pa ostaje da se vidi da li će sada biti “bežanja” od Korejaca?

Koreja je inače vodila protiv Malezije na poluvremenu pogotkom Vua u 21. minutu. Autsajder je preokrenuo preko Halima u 51. i Aimana iz penala u 62. minutu, a onda je Koreja vratila Vođstvo. Hazmi je dao autogol u 83. minutu, a pogodak za 3:2 postigao je igrač Totenhema Son u 94. minutu iz penala. Na kraju već pomenuti gol Moralesa.

Fudbaler Crvene zvezde Hvang igrao je do 64. minuta, kada ga je Klinsman zamenio. Bahrein je savladao Jordan pogotkom Jusufa u 34. minutu.