Hjon-Min Son; Foto: Beta/AP/Aijaz Rahi

Korejci pod srećnom zvezdom rođeni: Hvang i družina preko trnja do polufinala Azijskog kupa!

Fudbaleri Južne Koreje drugi su polufinalisti Azijskog kupa u Kataru. In-Beom Hvang, Hjong-Min Son i drugovi su uz puno sreće (a tu mislimo baš, baš puno sreće) savladali Australiju rezultatom 2:1 (1:1) posle 135 minuta fudbala. Igrali su se produžeci, baš kao i u osmini finala protiv Saudijske Arabije, ali ovog puta je posao završen pre penala.

U utakmici za finale kontinentalnog šampionata Korejci će igrati protiv selekcije Jordana, koja je ranije tokom dana izbacila Tadžikistan sa 1:0.

Junaci Korejaca bili su Hi-Čan Hvang čiji je gol iz penala u šestom minutu nadoknade doneo produžetke, i Hong Min Son, koji je majstorijom obezbedio pobedu. Tako su spasili epiteta tragičara Zvezdinog In-Beom Hvanga. On je, naime, u 43. minutu pogrešnim dodavanjem ispred svog šesnaesterca poklonio “kengurima” napad za vođstvo.

Gudvin je krunisao kasniju akciju golom za prednost Australijanaca. Hvanga je to koštalo, pa ga je selektor Jirgen Klinsman zamenio kasnije u 77. minutu.

Ipak, Korejci su još jednom dokazali da su dosadno uporni i da se nikada ne predaju. Tako je bilo i duboko u nadoknadi. Pritiskali su Australijance i uspeli da dođu do penala i izjednačenja doslovno u poslednjim momentima meča. Tu se sve “slomilo”.

Sve je rešio Hjong-Min Son, koji je maestralno pogodio u prvom produžetku i tako rešio pitanje pobednika. Nedugo potom, “kenguri” su ostali su bez O’Nila koji je zaradio direktan crveni karton. Tu im je uveliko bio kraj.