Omri Glazer, golman Crvene zvezde
Omri Glazer (Foto: MN press)

Košmarno veče za Zvezdinog golmana: Glazer se obrukao u remiju Izraela i Rumunije (VIDEO)

Stavljena je tačka na subotnji program kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu, a košamrno veče imao je golman Crvene zvezde Omri Glazer koji je velikom greškom omogućio Rumuniji bod u duelu sa Izraelom – 1:1.

Čuvar mreže srpskog šampiona nije se proslavio u 27. minutu kada je Denis Alibek doneo prednost Rumunima. Glazer je loše reagovao na šut Stančijua sa distance, ispustio loptu ispred sebe pravo na nogu Alibeku koji ne greši u tim situacijama.

Srećom po Glazera, Izrael je izbegao poraz zahvaljujući pogotku Gluha u 53. minutu, ali će golman Zvezde sigurno dobiti kritike izraelske javnosti za kiks kojim su ispušteni važni bodovi u borbi za drugo mesto.

Šaćiri pozdravio dve himne

U drugom meču ove grupe, Švajcarska je remizirala protiv tzv. Kosova u Prištini (2:1). Meč je obeležio Đerdan Šaćiri koji je tokom intoniranja himne tzv. Kosova stavio ruku na srce.

Prednost Švajcarcima doneo je Frojler u 14. minutu, a izjednačio je Vedat Murići u 65. Izgledalo je da bodovi putuju u Švajcarsku kada je Rahmani dao autogol u 79. minutu, ali je uporni domaćin stigao do boda drugim pogotkom Murićija u četvrtom minutu nadoknade.

Švajcarska je prva u ovoj grupi sa 11 bodova, Rumunija ima devet, a Izrael osam.

Italijani se opet obrukali

Italija je nastavila da se bruka čak i pod vođstvom novog selektora Lućana Spaletija pa je tako u Skoplju jedva iščupala bod kao gost protiv Severne Makedonije (1:1).

Poveli su Azuri golom Imobilea u 47. minutu, ali su uporni Makedonci izjednačili preko Bardija koji je postigao sjajan gol u 81. minutu.

Pride su domaći imali nekoliko šansi za pobedu, a najbolju na meču propustio je Elmas u 68. minutu.