Juventus' Federico Gatti celebrates his side's first goal during the Serie A inter city soccer match between Juventus and Torino at the Juventus Stadium in Turin, Italy, Saturday, Oct. 7, 2023. (Fabio Ferrari/LaPresse via AP)
Federiko Gati slavi gol, Foto: Beta/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Kostićevi korneri rešili derbi Torina: Inter vodio 2:0 u 13. minutu i nije pobedio, Milan dobio, Jović nije šutnuo na gol za 90 minuta

Juventus i dalje vlada Torinom! “Stara dama” je pobedila gradskog rivala 2:0 u čuvenom “Derbiju dela Mole”.

I na trećem uzastopnom meču Masimilijano Alegri nije mogao da računa na najboljeg strelca Dušana Vlahovića koji je i dalje povređen. S druge strane, Ivan Jurić je iz ekipe sklonio Nemanju Radonjića, dok je u prvu postavu uvrstio golmana Vanju Milinkovića Savića i Ivana Ilića.

Filip Kostić se našao među prvih 11 Juventusa i to se isplatilo. Posle dva kornera koje je izveo srpski reprezentativac pala su i dva gola.

Najpre u 47. minutu je posle gužve u petercu Gati iz drugog puta uspeo da ubaci loptu u mrežu za vođstvo.

Petnaest minuta kasnije Kostić je iz kornera pogodio u glavu Arkadijuša Milika i ovaj postiže gol za velikih 2:0.

Inter kiksnuo, a vodio 2:0

Fudbaleri Intera su naučili na teži način da je 2:0 najopasniji rezultat. Uprkos tome što su tu prednost imali posle samo 13 minuta utakmice protiv Bolonje, na kraju su odigrali tek nerešeno 2:2.

Sve je krenulo idealno za domaćina na “Đuzepe Meaci” kad je najpre Aćerbi u 11. minutu doneo vođstvo. Duplirao ga je Lautaro Martinez samo dva minuta kasnije prelepim pogotkom sa distance.

Delovalo je da su “neroazuri” na putu ka ubedljivoj pobedi, ali… U 19. minutu je dosuđen jedanaesterac za goste koji je u pogodak pretvorio Orsolini.

Ni tu nije bio kraj, jer je u uvodnim minutima drugog poluvremena nova lopta završila u mreži Jana Zomera. Cirkce je postigao gol za izjednačenje i konačan rezultat.

– Besan sam kao što su besni i igrači u svlačionici. Ovo je drugi put da smo poveli na našem terenu i nismo pobedili. Posle 2:0 smo imali dve nesigurne reakcije koje ne smemo sebi da dopuštamo. Moramo bolje da se krećemo, dva gola su preveliki previdi u našoj igri. Odlična današnja igra je propala. S onim što smo pokazali, ne mirim se sa remijem – poručio je posle meča trener Simone Inzagi.

Milan jedva do pobede

Fudbaleri Milana su ovaj kiks gradskog rivala iskoristili da zauzmu prvo mesto na tabeli. “Rosoneri” su uz mnogo muke uspeli da ostvare pobedu u Đenovi 1:0.

Mučio se tim Stefana Piolija, koji je od prvog minuta na teren poslao i Luku Jovića. Međutim, ni srpski internacionalac, niti njegovi saigrači nisu mogli da pronađu lopti put do mreže.

U tome su uspeli tek u 87. minutu preko rezerviste Kristijana Pulišića. On je i započeo akciju za pogodak, a potom u samom srcu šesnaesterca demonstrirao magiju. Prvo je sjajno primio loptu i potom okrenuo rivala na leđima i zakucao je u mrežu.

Mogao je Milan da ostane bez pobede u samom finišu krivicom golmana Majka Manjana koji je dobio direktan crveni karton u 98. minutu.

Što se tiče Jovića, nije iskoristio priliku koju je dobio na ovom susretu. Kada kao napadač ne uputite za 90 i kusur minuta nijedan šut ka golu (dva puta izblokiran), onda sigurno je da nešto niste radili kako treba. To se upravo desilo srpskom napadaču koji nikako da pronađe formu koja ga je krasila pre nekoliko godina.