Nikolo Zaniolo; Foto: Beta/AP/Mike Egerton

Kraj serije Aston Vile kada se malo ko nadao: Zaniolo doneo spas u 98. minutu

Aston Vila je bila fenomen Premijer lige. Nanizala je 15 uzastopnih pobeda, a u toj seriji padali su i Mančester siti i Arsenal. Međutim, niz je prekinut protiv, ni manje ni više, nego protiv poslednjeplasiranog tima na tabeli. Aston Vila je pred svojim navijačima odigrala nerešeno protiv Šefild junajteda – 1:1 (0:0).

Hteli su pobedu za prvo mesto na tabeli, a na kraju je malo nedostajalo i da izgubi, jer je taj gol postigla u osmom minutu nadoknade.

VAR je često bio u centru pažnje. U 11. minutu Aston Vila je tražila penal, da bi Entoni Tejlor posle gledanja snimka odlučio da ga ne bude. On je u 59. minutu poništio gol domaćinu, jer je Leon Bejli u naapadu napravio prekršaj. Još jednom je VAR presudio da nema penala za Vilu, u 74. minutu, tada se sumnjalo na igru rukom.

Da bi u 87. minutu gosti poveli. Posle akcije po levoj strani Kameron Arčer je bio na pravom mestu – 0:1.

Usledio je silan pritisak Aston Vile koja je u osmom minutu nadoknade uspela da se izvuče. Posle centaršuta, odličan u skoku bio je Nikolo Zaniolo i tako doneo tih 1:1.

Šefild je pobegao sa dna i sada ima devet osvojenih bodova, dok Aston Vila ostaje na deobi prvog mesta sa Arsenalom sa 39 bodova, ali i utakmicom više.