(Foto: Beta/AP/Joan Monfort)

Kraljevi preokreta, i kad povedeš protiv njih, nikad nisi siguran: Real prati Đironu u stopu

Nejveće iznenađenje ove godine u Španiji, ekipa Đirone, nastavila je sa nestvarnim preokretima i trijumfima koji je drže na deobi prvog mesta sa Realom iz Madrida.

I posle ovog kola klub iz predgrađa Barselone biće na vrhu Primere pošto je savladao Valensiju na svom terenu sa 2:1. Naravno, posle preokreta.

Povela je Valensija u 57. minutu, kada je Hugo Duro uspeo da pogodi mrežu domaćih. I delovalo je da je Valensija blizu trijumfa, ali je potom usledio novi preokret Đirone, šesti na poslednjih deset mečeva.

Igrao se 83. minut, kada je iskusni golgeter Kristijan Stuani doneo izjednačenje domaćima, na asistenciju Kuta, a onda, u poslednjim minutima, prava ludnica.

U 88. minutu, ponovo se na delu našao isti dvojac kao kod izjednačujućeg pogotka – Kristijan Stuani je pogodio mrežu, na novu asistenciju Kuta.

Nova pobeda posle preokreta za Đironu i po tome su igrači iz Katalonije apsolutni šampioni. Još kad bi stvarno postali šampioni posle izvanredne sezone kojoj se malo ko nadao u ovom klubu…

Braća Vilijams postigla po gol u pobedi Atletik Bilbaa

Atletik iz Bilbaa je legitimni konkurent za izlazak u Evropu i to je svima jasno, igraju sjajno ove sezone i danas je pala i ekipa Raja Valjekana. Bilo je veoma ubedljivih 4:0 (1:0).

Došao je Bilbao u prednost u 23. minutu utakmice, Guruzeta je bio strelac, a onda početkom drugog poluvremena domaćin stiže do velike prednosti pošto je Espino postigao autogol.

Do kraja utakmice još dva gola u mreži gostiju, i postigla su ih braća Vilijams, prvo je Injaki pogodio u 64. minutu, da bi Niko bio uspešan samo četiri minuta kasnije.

Velika pobeda, Bilbao već dugo ne zna za poraz i sada je još bliži Barseloni koja se nalazi na četvrtom mestu na tabeli, svega tri boda ih deli.

Rajo sa druge strane dugo već ne zna za pobedu, trenutno imaju 19 bodova i na 11. su mestu.

boja kože Vilijams

Real rutinski savladao Granadu

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su kao domaćini ekipu Granade sa 2:0. Izabranici Karla Anćelotija su od samog početka preuzeli terensku inicijativu, a ulogu favorita opravdali su već u 26. minutu.

Odlično dodavanje Krosa iskoristio je Brahim Dijaz na najbolji mogući način kada se lepo snašao i savladao Fereiru.

Zapretio je krajem prvog dela igre i Hoselu, početkom drugog poluvremena i Belingem nakon čijeg je udaraca Rodrigo zatresao mrežu Granade i udvostručio vođstvo “kraljevskog kluba” u 57. minutu.

Real je ovim trijumfom ponovo zaseo na čelo Primere sa 38 bodova koliko ima i Đirona, dok je Granada pretposlednja sa sedam.