ruben duarte pedri - krvnički start
Krvnički start nad fudbalerom Barselone (Foto: Printscreen/Reddit)

Krvnički start nad fudbalerom Barselone – sudija se pravi lud: Kako je moguće da ovo nije crveni karton? (VIDEO)

Tokom prve utakmice nedeljnog programa u La ligi minulog vikenda, fudbaler Alavesa, tima koji je poražen (2:1), Ruben Duarte napravio je krvnički start nad fudbalerom Barselone.

Igrao se 75. minut, Pedri je bio u duelu sa Duarteom pri rezultatu 1:1. Sudija Buskets Ferer svirao je faul, ali nije odlučio da treba da pokaže crveni karton ovom nasilniku.

Krvnički start kao što je ovaj definitivno zaslužuje ranije tuširanje za vinovnika. Ovog puta tako nešto gospodinu Fereru nije se učinilo kao imperativ.

Duarte je dobio samo žuti karton, ali karma je umešala prste.

Barsa je svega tri minuta kasnije postigla pobedonosni pogodak preko Roberta Levandovskog sa bele tačke, koji je bio dovoljan za trijumf.

Pogledajte tu skandaloznu situaciju, zbog koje arbitar Ferer ne bi trebalo da dobije nijedan meč u narednom kolu. Naravno, to je u slučaju da pravda postoji, a znamo da su Španci, posebno Barselona, imali pune ruke posla da se brane od optužbi za korupciju među arbitrima.

Doduše, ovog puta je Barselona delimično oštećena, pa će mnogi reći sledeće…

Pa, dobro, moraju i oni nekad da budu predmet loših sudijskih odluka (posebno oni koji su ih zvali UEFAlona).

Inače, u narednom kolu Barselona gostuje Rajo Valjekanu od 14 časova u subotu. Na taj meč možete da se kladite OVDE.