Atletiko Madrid

Kup kralja: Atletiko i Real opravdali uloge favorita, Alaves priredio neprijatno iznenađenje Betisu

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u osminu finala španskog Kupa kralja.

“Jorgandžije” su kao gosti savladali trećeligaša Lugo sa 3:1, a dva pogotoka postigao je holandski napadač Memfis Depaj.

Aktuelni lider španske Primere ekipa Đirone plasirala se u osminu finale Kupa kralja. Tim iz Katalonije je kao gost savladao Elće sa 2:0. Đirona je do vođstva stigla u 37. minutu golom Dejlija Blinda na asistenciju Džona Romera posle dobro izvedenog kornera.

Trijumf najveće senzacije u španskom fudbalu ove sezone potvrdio je sjajni Jan Kouto 23 minuta pre kraja meča nakon maestralnog kontranpada.

U osminu finala plasirao se i Hetafe koji je kao gost bio bolji od Espanjola rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Luis Milja na dodavanje Enesa Unala u 87. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović odigrao je čitav meč za Hetafe, dok je njegov saigrač Stefan Mitrović na terenu proveo desetak minuta.

Pretposlednji meč današnjeg programa odigrali su Alaver i Betis, a jedini gol na utakmici viđen je u mreži gostujuće ekipe. Karlos Benavidez bio je precizan u 57. minutu te odveo Alaves dalje.

U poslednjoj utakmici dana Real Madrid je savladao Aradinju u gostima rezultatom 3:1. Golove za Madriđane postizali su Hoselu, Braim Diaz i Rodrigo, dok je autogol postigao Naćo Fernandez.