Đirona - lider kiksnuo

Kup kralja: Sosijedad protutnjao kroz Pamplonu, Đirona za 30 minuta čekirala karte za četvrtfinale

U sredu su mesto u četvrtfinalu Kupa kralja obezbedili Selta, Real Sosijedad i Đirona.

Selta je do narednog kola Kupa došla pobedom protiv Valensija. Ekipa iz Viga slavila je kao gost rezultatom 3:1.

Nakon samo 18 minuta igre, Selta je vodila 2:0 uz golove De la Torea i Douvikasa. Do odlaska na odmor, u 29. minutu, je Valensija smanjila na 2:1 sa bele tačke. Penal je sigurno izveo Pepelu.

Konačan rezultat postavio je, na dodavanje De la Torea Douvikas drugim golom na utakmici.

U gostima je slavio i Real Sosijedad koji je rezultatom 2:0 pobedio Osasunu. Osasuna je od 56. minuta ostala sa igračem manje, direktan crveni karton dobio je Katena.

Uz karton za domeće, gosti su dobili i penal, a siguran je sa bele tačke bio Ojarazabl. Mendez je u sedmom minutu nadoknade promašio penal za goste, ali je Merino bio priseban i pogodio je za 2:0.

Đirona je pred svojim navijačima pobedila Rajo Valjekano 3:1. Đirona je tri gola dala za 26 minuta igre, od 15. do 26. minuta. Dva gola je dao Stuani, prvi u 15, a drugi u 19. sa bele tačke. Blind je u 26. povisio na 3:0. Dve asistencije je zabeležio Portu.

Ispostavilo se da je konačan rezultat u ovom meču postavljen u 36. minutu kada je gol dao Netka.