fudbaler Crvene zvezde na utakmici Kupa Srbije protiv Trajala Krusevac, Krusevac, 18.10.2023. godine Foto: MN PRESS Fudbal, Crvena zvezda, Kup Srbije, Trajal Krusevac
Mijailović u naletu (Foto: MN Press)

Kup Srbije: Zvezdina šesta brzina… Trajal nije umeo ni sa 11 metara (VIDEO)

Crveno-beli su imali lakši trening u Kruševcu. Na stadionu Mladost, Zvezdina mladost, i njena šesta brzina u drugom delu, bila je previše za Trajal u Kupu Srbije – 6:0. Domaćinu nije pomogao ni penal da ublaži već viđenu katastrofu (sviran na 0:4)…

Osetio je Barak Bahar da je ovo dobra prilika da se uposle Zvezdina deca. Odnosno, da im se da šansa da pokažu koliko mogu. Nikola Knežević, Jovan Mijatović i imenjak mu Šljivić su bili zaista odlični. Pišemo i prvi nastup u sezoni od starta Aleksandra Kataija.

U 9. minutu centaršut sa leve strane Nikolića igrač domaćina Spasojević, u maniru najboljih napadača, šalje u svoju mrežu. Toliko je bio dobar autogol da smo mu dali i posebnu vest.

Trajal je donekle i ličio na ozbiljan tim u prvom delu, mada je to više bila posledica neuigranosti Baharovih startnih 11.

DRUGO POLUVREME I ZVEZDINO UBRZANJE

O razlici u kvalitetu možda najbolje svedoči drugi pogodak Beograđana. Šerif Ndijae stoji sam nekoliko sekundi nakon duplog pasa, panično izabranici Ivice Momčilovića otvaraju “tunel” za Zvezdinog špica koji ne greši u 52. minutu.

U 75. minutu Zvezdina deca ubacuju u šestu brzinu. Šljivić sa distance ponovo koristi autoput u sredini odbrane domaćina i plasira loptu u ugao.

Samo štu su krenuli sa centra, već su morali da vade četvrti put loptu iz mreže domaćini. Poprečni pas, na nivou amatera, prekinut, i gol Kneževića.

Imali su Momčilovićevi momci šansu da ublaže poraz. Dosudio je Nikola Petrović penal u njihovu korist. Filip Đurović, dete Napretka, užasno izvodi udarac sa 11 metara i mreža Glazera ostaje netaknuta.

Bio je to poziv da Jovan Mijatović u 88. minutu baci “petardu”, a šesti gol delo je Šljivića, koji je u svom kraju potvrdio da je velika nada Beograđana. Zvezdina šesta brzina bila je dovoljna za lagan put kroz Kruševac.

TRAJAL – CRVENA ZVEZDA 0:6 (0:1)

Strelci: Spasojević 9. ag, Ndijaje 53, Šljivić 75, 90+1 Knežević 76, Mijatović 88;

Stadion: Mladost pod Bagdalom;

Sudija: Nikola Petrović;

Trajal: Jovanović – Punoševac, Đorđević (od 59. Jović), Spasojević – Stević, Rašković (od 79. Rašković), Gogić, Vojinović – Nikolić, Kostić Milutinović (od 74. Beskorvajni) – Radivojević (od 59. Đurović).

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović (od 79. Vukojević), Nikolić – Mijailović (od 79. Vukojević), Knežević – Kabić, Katai (od 61. Ivanić), Olajinka (od 61. Šljivić) – Ndijaje (od 61. Mijatović).