Napoli Kviča

Kviča lansirao torpedo i spasio Napoli: Šampion bio na rubu katastrofe

Fudbaleri Napolija pobedili su Veronu sa 2:1 (0:0) u susretu 23. kola Serije A i to posle preokreta.

Reprezentativac Srbije Darko Lazović igrao je do 81. minuta kada je zamenjen, a momenat odluke viđen je u 88. minutu kada je Kvarachelija postigao prelep gol za pobedu šampiona.

Mučio se Napoli, dugo nije bilo golova, na kraju, morao je i da preokrene da bi slavio. U prvom poluvremenu Napoli je bio bolji i imao dve prilike u prvih 15 minuta.

U obe situacije našao se Kviča Kvarachelija, prvi put u desetom, a drugi tri minuta kasnije, ali je u oba navrata sjajno reagovao golman gostiju Lorenco Montipo.

Sam početak drugog poluvremena pripao je gostima koji u tri minuta nisu iskoristili tri prilike. Međutim, u 72. minutu, konačno gol. Ondrej Duda je izveo prekid, pronašao je u petercu Kopolu koji je glavom prosledio loptu u mrežu Napolija.

Jesper Lindstrom je u 78. minutu najavio izjednačenje, Montipo je jedva odbranio i poslao loptu u korner, a minut kasnije Siril Ngong je ubacio loptu u mrežu za 1:1.

Imao je Napoli novu veliku šansu u 83. minutu preko Đovanija Sieonea, ali je Montipo opet sjajno odbranio. Ipak, pobeda šampiona stigla je u 88. minutu. Hviča Kvarachelija je odličnim udarcem sa 20 metara poslao loptu u levi gornji ugao za konačnih 2:1. Neodbranjiv udarac za kraj i tri boda Napolitanaca.