Lacio

Lacio se mučio, a onda je ušao magični Ćiro: Seltik eliminisan, Šahtjorov san u izbeglištu živi

Peto kolo Lige šampiona otvoreno sa po jednom utakmicom iz grupa E i H. Fudbaleri Šahtjora pobedili su Antvrepen kao nominalni domaćini sa 1:0 i najavili buran rasplet u grupi H.

Dok je u Italiji na stadionu Olimpik Lacio savladao Seltik sa 2:0 i značajno se približio osmini finala. Do njega će doći ukoliko Atletiko Madrid pobedi u večerašnjoj utakmici protiv Fejnorda u gostima

Šahtjor je odlično otvorio meč u Hamburgu i poveo je već u 12. minutu. Zubkov je centrirao sa leve strane, a Matvijenko između trojice igrača belgijskog tima glavom zakačio loptu i zatresao mrežu, za 1:0.

Ispostavilo se da je ovo i konačan rezultat, a Šahtjor je prema svemu viđenom morao ranije da reši ovaj susret. Ukrajinci su dva puta u drugom poluvremenu šutevima izvan šesnaesterca pogađali prečku gola Anverpena.

Ukrajinski tim sada ima devet bodova i izjednačio se na čelu tabele sa Barselonom i Portom, uoči njihovog večerašnjeg meča na Monžuiku. Šta god se tamo desi, Šahtjor je došao u situaciju da se protiv Porta u gostima u poslednjem kolu bori za plasman u nokaut fazu.

Lacio dva gola za 180 sekundi

U Rimu smo gledali smo pravu “uspavanku“ sve do 83. minuta, a onda se ukazao Ćiro Imobile, koji je zatresao mrežu Seltika dva puta u roku od 180 sekundi i doveo Lacio jako blizu osmine finala.

Lacio sada ima 10 bodova iz pet utakmica, a Atletiko osam, ali iz četiri meča. Fejenord ima šest bodova, a večeras nas čeka duel između holandskog i španskog kluba u Roterdamu. Seltik je ostao daleko sa dva boda na svom kontu.

Lacio u poslednjem kolu gostuje u Madridu.