Dortmund - Lajpcig; Foto: Beta/AP/Bernd Thissen

Lajpcig dobio neravnopravnu borbu sa Borusijom Dortmund

Borusija Dortmund i Lajpcig su nam priredili ono što smo od njih i očekivali. Spektakl sa pet golova i još toliko potencijalnih kroz pripremljene šanse. Ali, ne možemo se oteti utisku da je borba bila neravnopravna, te da su “bikovi” odneli trijumf rezultatom 3:2 (1:1) isključivo zahvaljujući jednom momentu.

On se desio u 15. minutu kada je Mats Humels, zaista, krajnje neoprezno startovao kao poslednji igrač odbrane. Dobio je crveni karton, a Lajpcig nije penal koji je prvobitno dosuđen. Ipak, brojčanu nadmoć gosti su materijalizovali u 32. minutu kada su “naterali” Bensebainija da postigne autogol.

Ipak, Dortmund se nije predavao, te je sa desetoricom na terenu uspeo da izjednači. Duboko u nadoknadi, u 51. minutu prvog poluvremena, Niklas Zile je pogodio za 1:1 na velikom odmoru.

Nakon devet minuta igre u nastavku, Lajpcig je ponovo vodio. Ovog puta golom Kristofa Baumgartnera, a nakon odbijene lopte usled šuta Ćabija Simonsa. I činilo se da je to-to, posebno nakon što je u 91. minutu Jusuf Poulsen pogodio za 3:1.

I bio je to kraj, iako je Dortmund pokazao do samog kraja, ponovo, da nije zaslužio ovakav rasplet. Niklas Fulkrug je u 93. minutu pogodio glavom posle kornera za 3:2 i pružio šansu “milionerima” za potpuni povratak. Do njega je i moglo da dođe u poslednja dva napada, kada je izvršen invazija na gol Lajpciga. Ali, čudo se nije desilo.

Borusija i Lajpcig su ostali na istim pozicijama, 5. i 4. S tim da “bikovi” sada imaju četiri boda više” od večerašnjeg protivnika.