Lajpcig se vratio pobedama, Mašovićev Bohum zgromio Vukove (VIDEO)

Bajern i Union iz Berlina nisu igrali ovog popodneva bundesligaški meč jer je sneg okovao Minhen, ali su u preostala tri duela popodnevnog programa viđene sve tri pobede domaćina.

Najvažniju je ostvario Lajpcig koji je na svom terenu svaladao Hajdenhajm sa 2:1. Time su Bikovi prekinuli niz od dva vezana poraza u svim takmičenjima.

Sva tri gola viđena su u prvom delu. Openda u 29. i Poulsen u 44. minutu doneli su prednost domaćinu, a konačan rezultat postavio je Gimber koji je smanjio rezultat u drugom minutu nadoknade.

Sve golove sa ovog meča pogledajte u videu na početku teksta.

U malom derbiju sredine tabele Borusija je u Menhengladbahu savladala Hofenhajm sa 2:1.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, za domaće su strelci bili Plea u 58. i Ngmu u 80, dok je počani gol za goste dao Veghorst u 61.

Iznenađenje je napravio Bohum koji je na svom terenu zgromio Volfzburg sa 3:1.

Osterhage u 19. i Bernardo u 39. doveli su domaćina u vođstvo, a pred odlazak na odmor rezultat je smanjio Svanberg u prvom minutu nadoknade. U nastavku je svaku dilemu oko ishoda razrešio Antvi-Ađieji pogotkom u 87. minutu.

Erhan Mašović je odigrao ceo meč za domaće i bio jedan od najboljih na terenu.

Štutgart se vratio na treće mesto rutinskom pobedom nad Verderom iz Bremena na svom terenu. Bilo je 2:0 za Švabe, a golove su dali Deniz Undav u 17. i Serju Žirasi iz penala u 75. minutu.