Serhio Girasi je postigao het-trik, Printscreen: Youtube/Brazil Scout

Lajpcigu nije mogao da da gol ni iz penala, a imao je 2: Dortmund i Štutgart iz 2 u 1, het-trik gol-mašine Girasija

Fudbaleri Lajpciga su odigrali samo 0:0 protiv Bohuma, iako su imali čak dva penala na meču.

“Bikovi” nisu mogli da smeste loptu u mrežu, pa čak ni sa “bele tačke”. Najpre je Ćavi Simons bio neprecizan, a onda je golman odbranio udarac i Forsbergu u drugom poluvremenu.

S druge strane Dortmund je nastavio sa pobedama četvrtom u nizu. Pred “milionerima” je pao i Union Berlin 4:2.

Iako su gubili na poluvremenu 2:1, jer su golove za goste postigli Gosens i Bonući. Za žuto crne su pogađali Fulkrug, Šloterbek, Brandt i Rajerson.

I Štutgart je nastavio svoju fantastičnu seriju pobeda kojom drži čelo tabele Bundeslige. “Švabe” su gubile na poluvremenu golom Gernharda.

Međutim, u drugih 45 minuta se upalila gol mašina iz Gvineje, Serhio Girasi. Het-trik je postiga vodeći strelac u Ligama petica. On je prvi igrač Štutgarta sa het-trikom u Bundesligi još od Kakaua 2010. godine.

Sada je na koti od 13 postignutih golova u 7 kola Bundeslige.