Liverpool's Mohamed Salah celebrates after Liverpool's Cody Gakpo scored his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Wolverhampton and Liverpool at the Molineux stadium in Wolverhampton, England, Saturday, Sept. 16, 2023. (AP Photo/Rui Vieira)
Mohamed Salah (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Lako je kad nemaš pritisak: Liverpul dao 4 komada, Srbin zaigrao posle 14 meseci (VIDEO)

Čim se ne igra za titulu i nema pritiska, Liverpul je moćniji i dominantniji. Zapravo, pobeda nad Totenhemom od 4:2, posle ubedljive partije, pokazuje zašto ovaj tim i Mohamed Salah nisu osvojili više trofeja sa Jirgenom Klopom na klupi u godinima u kojima su bili na vrhuncu.

Lako su za sat vremena stigli do prednosti od četiri gola u meču u kome je Egipćanin zabeležio gol i asistenciju. Isti učinak imao je i Harvi Eliot, koji je proglašen za igrača utakmice, u kojoj je Liverpul prekinuo niz od dva meča bez pobede.

Liverpul je poveo u 16. minutu kada je Gakpo odlično proigrao Salaha, a Egipćanin je postigao 18. gol ove sezone. Pred kraj prvog poluvremena domaćini su duplirali prednost, a pogodio je Endi Robertson.

Nastavio je Liverpul da melje rivala iz Londona i na startu drugog poluvremena, a blistao je Harvi Eliot. Mladi ofanzivni vezista je najpre asistirao Gakpu, a Holanđanin je bio precizan u 50. minutu. Potom je izveo i potez utakmice kada je levom nogom postigao evrogol sa 18 metara.

Bajčetić na terenu posle 14 meseci

I tada se ekipa Jirgena Klopa opustila, nemački stručnjak je izvršio nekoliko izmena, poslao na teren i vezistu srpskog porekla Stefana Bajčetića, koji se u prvi tim vratio posle 14 meseci oporavka od povrede.

Totenhem je igrao za čast i do kraja uspeo da postigne dva gola. Prvi u 72. minutu preko rezerviste Ričarlisona, a drugi preko Sona pet minuta kasnije kada je Brazilac bio asistent.

Liverpul je ovom pobedom smanjio zaostatak za Arsenalom i Mančester sitijem na vrhu Premijer lige, ali je titula samo u domenu teorije. Totenhem, koji je opet igrao očajno u defanzivi, vezao je treći poraz i oprostio se od Lige šampiona. Na poslednje četiri utakmice “Pevci” su primili čak 13 golova…