Lalatović se pobedom vratio u Superligu: Ubljani golom u 94. minutu stigli do prvih bodova

Odigrane su tri utakmice petog kola Superlige Srbije, ove subote sastali su se Novi Pazar i Mladost, Napredak i Spartak, odnosno Tekstilac i Jedinstvo.

Novi Pazar je poražen na Atletskom stadionu od Mladosti iz Lučana sa 1:0, te je novi trener gostiju Nenad Lalatović imao više razloga za radovanje.

Ovim porazom je Novi Pazar nastavio niz bez pobeda u poslednja tri susreta imaju jednu nerešenu utakmicu i dva poraza.

Veoma slaba igra i jednih i drugih u prvom poluvremenu, a gosti su uspeli da iskoriste jedan težak kiks odbrane domaćina.

Neverovatna greška odbrane Novog Pazara u 29. minutu, Mršić je slabo reagovao i praktično na tacni poslužio Krsmanovića koji pogađa za 0:1.

U 31. minutu penal za Novi Pazar, Mesarović je pao u kaznenom prostoru i odmah se pridigao, sudija Matić je odlučio da pokaže na belu tačku i VAR tehnologija je stupila na scenu.  Odluka je preinačena, a Mesarović je dobio žuti karton.

Na kraju to su jedine prilike viđene na ovom meču, a Nenad Lalatović je po povratku u Superligu odmah osvojio tri boda.

Domaćini slavili

Napredak je na domaćem terenu slavio sa 2:0 protiv subotičkog Spartaka. Prvi gol viđen je u 35. minutu kada je Krstić bio precizan, dok je u 85. Stoiljković postavio konačni rezultat. Ovom pobedom Napredak se izjednačio na tabeli sa današnjim protivnikom, ove dve ekipe imaju po pet bodova i zauzimaju 10. odnosno 11. mesto.

Ipak, možemo reći da je pobednik ovog kola ekipa Jedinstva koja je posle četiri uzastupna poraza golom u 94. minutu stigla do boda protiv Tekstilca na gostujućem terenu.

Prvi gol na meču viđen je već u trećem minutu kada je Đurić postigao za 1:0, dok je izjednačujući pogodak viđen tek na samom kraju utakmice u 94. minutu. Kada je Aćimović doneo prvi bod za Jednistvo iz Uba.