Rafinja, Barselona - Las Palmas; Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Las Palmas sam sebi potpisao poraz, Rafinja ga “pečatirao”

Barselona je još jednom slavila u meču španske La Lige, a ostavila je utisak ekipe koja ne zaslužuje da bude tu gde jeste. U utakmici 30. kola na “Monžuiku” je gostovao Las Palmas koji je na jedvite jade savladan minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Tim Ćavija Ernandeza je ove večeri dobio na tacni rivala koji je sam sebi otežao posao i, ispostaviće se, potpisao poraz u 24. minutu. Tada je Alvaro Valjes dobio direktan crveni karton i od tog momenta do samog kraja je bilo jasno da će se jedna lopta naći u mreži gostiju sa Kanarskih ostrva.

Pet minuta ranije je Rafinji poništen gol zbog ofsajda, ali je u 59. minutu potpisao presudu Las Palmasu. Asistencija se piše Žoao Feliksu, a Brazilac je pogodio za krajnji trijumf Katalonaca.

Barselona je ostala na drugom mestu na tabeli sa 67 bodova, pet manje od Reala i pet više od Đirone, ali uz meč više od oba rivala. Las Palmas će i dalje biti na 12. poziciji sa 37 osvojenih bodova.