Inter's Lautaro Martinez celebrates scoring during the Italian Serie A soccer match between Fiorentina and Inter at the Artemio Franchi Stadium, in Florence, Italy, Sunday, Jan. 28, 2024. (Massimo Paolone/LaPresse via AP)
Lautaro Martinez slavi gol za pobedu Intera, Foto: Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Lautaro naplatio kiks Juventusa, Zomer napravio penal, pa uhvatio živu loptu: Krstović dao gol i ispao tragičar

Inter je iskoristio kiks Juventusa i preuzeo prvo mesto na tabeli Serije A uz utakmicu manje. U gostima su uspeli da dođu do trijumfa protiv Fiorentine 1:0.

Gol odluke je postigao ko drugi nego Lautaro Martinez, svoj 29. u ovoj sezoni.

Fenomenalno je reagovao na prvoj stativi u 14. minutu posle kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Mogli su domaći do izjednačenja, ali je u drugog heroja neroazura izrastao golman Jan Zomer. Švajcarski čuvar mreže je najpre skrivio jedanaesterac, a potom uhvatio “živu loptu” Niku Gonzalezu pri šutu sa “bele tačke”.

Šampion Napoli i dalje nikako da poveže nekoliko dobrih rezultata. Sada je u Rimu protiv Lacija odigrao bez golova.

Krstović tragićar Lećea iako je dao gol

Fudbaleri Đenove savladali su ekipu Lećea rezultatom 2:1 u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Izabranici Alberta Đilardina ostvarili su trijumf posle preokreta nad timom iz Apulje, a nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Nikola Krstović lako je mogao da izraste u heroja velike pobede Lećea.

Crnogorski napadač promašio je penal u 18. minutu kada ga je odbranio Martinez, ali je svoju grešku ispravio u 31. minutu i to uz malo sreće posle udarca sa oko 25 metara koji je završio u golu.

Đenova je na poluvremenu izvršila dve izmene, od kojih se ona Kejleba Ekubana ispostavila dobitnom.

Igrao se 70. minut kada je Mateo Retegi poravnao rezultat na Luiđi Ferarisu, a onda je šest minuta kasnije upravo Ekuban posle asistencije Retegija preokrenuo rezultat i doneo trijumf “Grifonima”.

Monca se diže, Sasuolo tone

Kriza Sasuola je nastavljena i na gostovanju u Monci. Domaćin je ostvario trijumf minimalnim rezultatom 1:0.

Zatresla se mreža gostiju u 22. minutu, ali je pogodak Danija Mote poništen zbog ofsajda. Ipak, 9 minuta kasnije isti igrač je bio u ulozi asistenta i pao je odlučujući pogodak.

Fantastično se snašao Kolpani, koji je bukvalno čekao trenutak da defanzivac Sasuola raširi noge i onda kroz njih mu je uputio neodbranjiv udarac.

Uroš Račić je čitav meč presedeo na klupi poraženog tima koji očekuje žestoka bitka za opstanak do kraja. U tu poziciju ih je dovelo očajnih poslednjih mesec dana, samo jedna pobeda i 3 poraza.

Koliko vam je potrebno penala da date gol?!

Verona i Frozinone su podelili bodove, 1:1. A domaćin, koji je u grupi timova kojima je ugrožen opstanak, imaće za čime da žali.

Bilo im je potrebno 2 penala da bi postigli gol. Duda je promašio jedan u 37. minutu, ali su njegovi saigrači izborili drugi u 3. minutu nadoknade prvog poluvremena. Ovog puta je Suslov bio precizan.

Kajo Žorž je u 58. minutu doneo izjednačenje gostima, pošto je bio potpuno zaboravljen na drugoj stativi.

Darko Lazović je sa kapitenskom trakom oko ruke igrao do 63. minuta.