Dušan Vlahović
Dušan Vlahović; Foto: Beta/AP/Marco Alpozzi

Lautaro poništio Vlahovićev gol: Inter je srećniji bodom u Derbiju Italije

Jubilarni 250. “Derbi d’Italia” doneo nam je sjajan meč na “Alijanc stadionu” u Torinu. Ali, na kraju, kao da se nije ni igralo. Juventus i Inter su remizirali rezultatom 1:1 (1:1), što je rezultat koji sigurno više može da raduje navijače “nero-azura”.

Nakon 13. kola u italijanskoj Seriji A, Inter će ostati lider na tabeli sa 32 osvojena boda, dok “stara torinska dama” ima dva manje. Iza njih su Milan sa 26, Napoli sa 24 i Roma koja ima 21 osvojen bod.

Vlahović ponovo rešeta

Masimilijano Alegri, trener Juventusa, opet se opredelio za čvrst defanzivni blok i pokušaje da “bjanko-neri” ugroze gol protivnika iz kontranapada. Iz jednog takvog, u 27. minutu, Juve je poveo.

Dušan Vlahović je oduzeo loptu na sredini terena i odložio je Federiku Kijezi. Potom je sjajnim trkom ispratio saigrača i ponudio mu se. Kada je dobio pravovremenu asistenciju, usledila je perfektna egzekucija, slabijom, desnom nogom. Potom smo videli proslavu gola srpskog napadača o kojoj će se tek pričati na Apeninima.

Lautaro kao Vijeri i Milito

Međutim, radost Vlahovića, Juventusa i domaće publike nije dugo trajala. Samo pet minuta kasnije je Lautaro Martinez poravnao rezultat završivši školsku akciju Intera. U njoj su učestvovali Markus Tiram, Hakan Čalhanoglu i strelac Martinez, koji je došao do impozantne brojke.

Naime, Argentinac je postigao 27 golova u Seriji A tokom 2023. godine. To je u dresu Intera pošlo za nogom samo još dvojici igrača od 2000. godine. Prvi je Kristijan Vijeri, koji je dao 28 golova 2001. godine. Drugi je Dijego Milito, strelac 28 pogodaka tokom kalendarske 2012. godine.

Podbacili u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu su nam i jedni i drugi ostali dužni za bolji i efikasniji fudbal. Ni jedni ni drugi nisu pokazali ništa, već su više čuvali sopstveni gol u strahu od neke greške ili kontre. Zato i nismo videli puno uzbuđenja već su, kako je vreme odmicalo, i jedan i drugi trener “zatvarali” utakmicu i išli logikom: “bolje patka u ruci, nego golub na grani”.

Na kraju su ljuti rivali “Derbi d’Italia” završili podelivši plen i time će svakako biti zadovoljniji Inter. Ostati neporažen na terenu najvećeg konkurenta i rivala što je, sigurno, bio prvobitan plan tima iz “grada mode”.