Lazar Samardžić, Udineze
Lazar Samardžić (Foto: Printscreen/Twitter/@ManPikin_)

Lazar ukrao šou ljutom Osimenu: Svi pričaju o majstoriji srpskog reprezentativca (VIDEO)

Posle celodnevne sage oko prozivki na račun Viktora Osimena, došlo je vreme da Nigerijac pokaže Napolitancima koliko im je važan. Najbolji strelac ovog tima pogodio je mrežu u pobedi protiv Udinezea (4:1), ali mu je šou ukrao naš Lazar Samardžić majstorijom u 81. minutu.

Definitivno nije sve idilično između Napolija i golgetera. Nakon što je smestio u loptu pored nemoćnog golmana gostiju koju mu je poslao Mateo Politano, ljutiti Osimen nije želeo da slavi pogodak.

Samo je prošetao, bez ueforije, dok mu se jedan od saigrača nije bacio u zagrljaj.

Vodeći gol za Napoliance dao je Zjelinski iz penala u 19. minutu. U drugom poluvreemenu, mrežu Zebri pogađali su Hviča Kvarackelija u 74. i Đovani Simeone u 82. minutu.

Počasni pogodak za goste postigao je srpski reprezentativac Lazar Samardžić poosle stvarno sjajnog prodora i kombinacije sa Suksesom u 81. minutu.

Ovo je drugi gol za momka iz Berlina ove sezone u Seriji A.

Napoli je tako stigao do treće pobede i 11 bodova što je samo četiri manje od lidera Intera koji više nema stoprocentni učinak.

Vicešampion Evrope je poražen na svom terenu od Sasuola posle preokreta – 1:2 (1:0). Vodeći pogodak za tim Simonea Inzagija dao je Holanđanin Damfris u nadoknadi prvog poluvremena. Gosti su u nastavku preokrenuli golovima Bajramija u 54. i Berardija u 63. minutu.

Milan stigao Inter

Interu sada za vratom diše gradski rival Milan koji je slavio kao gost protiv Kaljarija sa 3:1.

Domaćin je poveo preko Luvumba u 29, ali je do odlaska na poluvreme Milan preokrenuo golovima Okafora u 40. i Tomorija u 45. minutu.

Svaku dilemu oko trijumfa gostiju otklonio je Englez Ruben Loftus-Čik u 60. minutu.

Lautaru Martinezu opljačkana žena

Lacio pobedio, Srbi očajni

Do pobede je konačno stigao i Lacio koji je u Rimu savladao Torino sa 2:0. Strelci za Nebeskoplave bili su Vesino u 56. i Zakanji u 75. minutu.

Nemanja Radonjić je odigrao 60 minuta za goste i dobio najslabiju ocenu (5,8), Ivan Ilić ušao u poslednjih pola sata, a golman Vanja Milinković Savić dobio drugu najslabiju ocenu na meču (5,9) za 90 minuta provedenih na terenu.