Darko Lazović (Foto: Printscreen/Twitter)

Lazović dao gol posle 6 meseci i sapleo Atalantu u borbi za Ligu šampiona (VIDEO)

Nekadašnji reprezentativac Srbije Darko Lazović bio je strelac za Veronu na gostovanju protiv Atalante u Bergamu gde su ovi timovi remizirali (2:2) okviru 32. kola Serije A.

Vodila je Atalanta na poluvremenu sa 2:0, golovima Skamake u 13. i Edersona u 18. minutu i činilo se da će upisati lako novu pobedu protiv jednog od najslabijih timova u italijanskoj eliti.

Lazović je smanjio na 2:1 u 56. minutu. Bio je to neodbranjiv udarac sa oko 17 metara, a čuvar mreže domaćeg tima mogao je samo da isprati pogledom loptu koja je prohujala uz desnu stativu.

Lazoviću je ovo drugi pogodak u sezoni, a pre toga je strelac bio pre skoro šest meseci u porazu od Napolija na svom terenu (1:3).

Već u 60. minutu na semaforu je stajalo 2:2, a drugi pogodak za goste postigao je Holanđanin Noslin.

Veroni su bodovi na ovom meču bili preko potrebni za opstanak, pošto su pre ovog meča delili 18. poziciju sa Frozinoneom, dok se Atalanta bori za Ligu šampiona, ali zaostaje osam bodova za Bolonjom.