Lazović vuče Veronu ka opstanku: Milan mesec dana ne zna za pobedu (VIDEO)

Fudbaleri Verone slavili su sa 2:1 u meču 35. kola italijanske Serije A protiv Fiorentine. Bolje su domaći otvorili meč, i već u 13. minutu su došli do prednosti preko srpskog fudbalera Darka Lazovića.

Prethodno je dosuđen jedanaesterac za Veronu, a Srbin je preuzeo odgovornost, namestio se, i poslao loptu u gornji desni golmanov ugao, potpuno neodbranjivo. Čuvar mreže je pogodio stranu, ali je Lazović toliko dobro šutirao, da nije mogao ništa.

U 42. minutu Viola je stigla do izjednačenja, a pogodak za tim iz Firence postigao je Kastrovili. Pri rezultatu 1:1 otišlo se na pauzu koja je, čini se, bolje uticala na igrače iz “grada ljubavi”.

Iako su gosti krenuli ofanzivnije nego Verona, u 59. minutu posle dobre akcije Tijao Noslin je postavio konačnih 2:1 za Veronu.

Tri boda su izuzetno važna za Veronu koja i dalje nije obezbedila opstanak u ligi, ali se sa 34 boda nalazi na 14. mestu. Udineze koji je prvi ispod crte ima 29.

Sjajan meč na San Siru!

Milan je remijerm sa Đenovom (3:3) u 35. kolu šampionata na Čizmi produbio već ozbiljnu rezultatsku krizu. Izabranici Stefana Piolija nisu slavili ni na 6. uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima i za slast pobede ne znaju već mesec dana što je razlog da se upale alarmi u prestonici mode.

Gosti iz najveće italijanske luke dva puta su dolazili u vođstvo, ali su na kraju morali da budu zadovoljni jednim osvojenim bodom. Utakmica na San Siru završena rezultatom 3:3 (1:1).

Povela je Đenova već u četvrtom minutu golom iz penala, koji je realizovao Mateo Retegi. Prethodno je neoprezni Fikajo Tomori napravio prekršaj u svom kaznenom prodstoru.

Ekipa Milana imala je više od igre u prvom poluvremenu, ali je do izjednačenja stigla tek pred sam odlazak na pauzu. Odlično je centrirao Čukvueze, a Alesandro Florenci se iskrao odbrani gostiju i neometano udarcem glavom lako savladao golmana Martineza.

Međutim, samo što je krenulo drugo poluvreme ponovo su gosti poveli. Bio je to sličan gol onom ekipe Milana. Sjajno nabačena lopta sa desne strane, još bolji skok Kaleba Ekubana za 1:2. Trener Đenove Alberto Đilardino, nekadašnji fudbaler Milana, nije krio radost u tom trenutku, ali je ona ipak kratko trajala.

U nastavku utakmice ekipa Stefana Piolija nije blistala, ali je propustila nekoliko dobrih prilika (Oliver Žiru se obrukao u 69. minutu) pre nego što je usledio veliki preokret u rasponu od samo tri minuta: prvo je Mateo Gabija visoko skočio posle kornera i postigao treći gol glavom ove večeri, da bi se Žiru iskupio za prethodne promašaje i nabačenu loptu Pulišića efektno prosledio u mrežu.

I kad se činilo da će Rosoneri osvojiti sva tri boda, mladi defanzivac Malik Tšau u želji da očisti situaciju pred golom i spreči Retegija da postigne drugi gol na meču, sam je ugurao loptu u mrežu svog tima za konačnih – 3:3.

AC Milan's Christian Pulisic, left, and Juventus' Filip Kostic vie for the ball during a Serie A soccer match between Juventus and Milan at the Allianz Stadium in Turin, Italy, Saturday, April 27, 2024. (Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Krstović pogodio za Leće

Nešto ranije danas odigran je meč između Kaljarija i Lećea, a rezultat je bio nerešen (1:1). Gol za Leće postigao je crnogorski reprezentativac i nekadašnji igrač Crvene zvezde Nikola Krstović u 84. minutu.