Darko Lazović

Lazoviću poništen gol zbog minimalnog ofsajda: Svilar postao heroj Rima

Bivši reprezentativac Srbije Darko Lazović baš nema sreće! Naime Verona trenutno igra utakmicu 30. kola Serije A u kojoj protiv Kaljarija, a Čačanin je zamalo došao do svog drugog gola ove sezone.

Lazović je u igru ušao u 46. minutu i to umesto još jednog Srbina u dresu tima iz “grada Romea i Julije”, Stefana Mitrovića, a već u 50. minutu posle sjajne šanse zatresao je mrežu Kaljarija za 2:0 u gostima.

Obradovao se Darko i bilo je očigledno da mu je izuzetno stalo do pogotka, ipak posle kratkog gledanja snimka u VAR sobi glavni sudija meča Danijele Doveri poništio je gol zbog minimalnog ofsajda.

Čačanin čeka na gol u Seriji A još od duela sa Napolijem 21. oktobra prethodne godine, što mu je i jednini pogodak u tekućoj sezoni. Darko koji ima 33-godine ove seezone igra manje nego obično, a neretko počinje i sa klupe.

Verona i Kaljari se bore za opstanak u Seriji A pošto su i jedna i druga ekipa pred ovu utakmicu imale 26 bodova što je samo poen više od opasne zone.

Posle poništenog gola Verona je imala još nekoliko šansi međutim, u 74. minutu gol je viđen u njihovoj mreži a krajnji rezultat bio je 1:1. Gol za Veronu postigao je Bonacoli u 30. dok je za Kaljari precizan bio Sulemana.

Roma remizirala u “ludoj” utakmici

Fudbaleri Lećea i Rome remizirali su rezultatom 0:’0 u 30. kolu Serije A.

Prosto je neverovatno da danas nismo videli pravu goleadu, pošto smo videli preko 30 udaraca, od toga neočekivano mnogo više domaće ekipe.

Roma je prilično loše otvorila meč, ali srećom po goste, Picoli, Galo i Dorgu su propustili izgledne prilike da savladaju Mileta Svilera.

Srpski golman je i u 33. minutu bio na visini zadatka pošto je sjajno intervenijom zaustavio novi pokušaj Dorgua. Do odlaska na odmor, domaći su imali još jednu veliku priliku, Piclo je gađao tik iznad prečke, dok je Roma najozbiljnije pripretila preko Anhelinja u nadoknadi vremena, pa je rezultat nekim čudom ostao – 0:0.

U poslednjim trenucima utakmice Svilar je imao i malo sreće, Audan je topovski šutirao sa distance, lopta je od prečke otišla u gol aut.

Sve u svemu, Leće je danas imao 27 udaraca ka golu, ali je Mile Svilar bio heroj sa šest intervencija.

Leće ima više za čim da žali, jer je pobedom domaći tim mogao da pobegne ka sigurnijoj zoni, dok je Roma propustila priliku da zadrži korak za Bolonjom.